На ОПП «Екологія» другого (магістерського) рівня практикується залучення викладачів іноземних мов до паралельного перекладу доповідей викладачів, текстових фрагментів наочно-демонстраційних матеріалів та методичних вказівок з дисциплін. У якості прикладу доцільно відзначити останній сумісний захід, що проведений з ініціативи викладача кафедри іноземних мов Лемещенко-Лагоди Вікторії Володимирівни та доцента кафедри геоекології і землеустрою Щербини Валентини Вікторівни. За участі двох викладачів була проведена практична робота з дисципліни «Методологія і організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» для здобувачів вищої освіти ОПП «Екологія» другого (магістерського) рівня.

Практична робота проводилась у відповідності до робочої програми дисципліни. Формат проведення практичної роботи залишився не змінним, проте особливістю її проведення став паралельний переклад який здійснювала викладачка кафедри іноземних мов Лемещенко-Лагода Вікторія Володимирівна у той час як доцента кафедри геоекології і землеустрою Щербина Валентина Вікторівна викладала матеріал практичної роботи на державній мові.

DSC_0039 DSC_0041

DSC_0038

Студенти магістратури, що мали змогу отримати такий досвід проведення аудиторних навчальних занять висловили свої переважно позитивні враження від заходу та засвідчили своє захоплення рівнем володіння англійської мови викладача кафедри іноземних мов Лемещенко-Лагоди Вікторії Володимирівни. Проведення практичної роботи у такому форматі вимагає від викладачів чисельних зустрічей та консультацій, а також процедур узгодження змісту заняття та термінології, що обговорюється в рамках практичної роботи.

Захід був проведений за умови організаційної підтримки доцента кафедри ЩЕРБИНИ Валентини та зав. кафедри іноземних мов СИМОНЕНКО Світлани, в яких прийняли участь студенти магістратури. Фото- та відео- супровід був здійснений за умови безпосередньої участі фахівців відділу “Технічні засоби забезпечення навчального процесу та інформації” в особі відеооператора САЛО Дениса та фотографа ДІМІТРІУ Віталія та начальника відділу ЄРЕМЄЄВА Валерія.

Гарант спеціальності та науково-педагогічні працівники кафедри висловлюють щиру вдячність всьому колективу кафедри іноземних мов та зокрема зав. кафедри Симоненко Світлані Вікторівні та викладачу англійської мови Лемещенко-Лагоді Вікторії Володимирівни за багаторічну та плідну співпрацю у підготовці висококваліфікованих фахівців з екології; за їх не байдужість і натхненність у роботі та готовність підтримати ініціативи викладачів профільних кафедр у напрямку посилення програмних результатів навчання за ОПП, які безпосередньо стосуються «Вміння здобувачів спілкуватися іноземною мовою в науковій, виробничій та соціально-суспільній сферах діяльності».

DSC_0034 DSC_0032 DSC_0035

Валентина ЩЕРБИНА, к. б. н.,

доцент кафедри геоекології та землеустрою ТДАТУ