1617013212057Отримання практичного досвіду з «перших вуст» від високваліфікованого спеціалісту, професіонала-практика в своїй галузі – це найкраща традиція отримання теоретичних та практичних рекомендацій впровадження освітнього процесу в рамках спеціальності 101 «Екологія».

Власним досвідом та особливостями роботи поділився зі здобувачами вищої освіти Сергій Усаченко інспектор з охорони ПЗФ І-ї категорії Приазовського національного природного парку.

Сергій Вікторович ґрунтовно розповів про специфіку своєї роботи:

• процедуру здійснення перевірок в установах ПЗФ;
  • нормативні документи, які використовує у своїй діяльності інспектор;
  • складання протоколів на винних осіб;
  • обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про ПЗФ та незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання).

Особливості процедури контролю та інспектування інспектор всіляко підкріплював професійними прикладами власного досвіду. Здобувачі активно розпитували про подальші дії з вилученими знаряддями лову та біоресурсами, дії інспектора у разі неадекватної поведінки винної особи, найдієвіші способи затримання браконьєрів та види, які найбільше потерпають від незаконної діяльності людини.

Студенти мали змогу ознайомитись зі зразками документів, розпитати про найбільш часті види правопорушень, психологічні аспекти спілкування з винними особами та притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Викладачі та здобувачі кафедри ГЕЗ висловлюють щиру подяку Сергію Вікторовичу за приділену увагу та час, щиру відданість своїй справі та особистий приклад професійної діяльності для майбутніх фахівців-екологів.

К.с.-г.н., асистент Вікторія СКИБА,

к.б.н., доцент Валентина ЩЕРБИНА,