Другий рік триває співпраця між ТДАТУ ім. Дм. Моторного (м. Мелітополь) з Центром прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (ЦПОСІ та КНП), розташованому в с. Залісці (Дунаєвецький р-н, Хмельницька обл.).

2526

В липні 2020 р. між ТДАТУ ім. Дм. Моторного і ЦПОСІ та КНП укладено угоду про співпрацю, згідно якої на території університету встановлено контрольно-коригуюча станція (ККС). Яка використовуються студентами спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» і викладачами університету в навчально-наукових цілях, на безоплатній основі.
Центр є елементом інформаційно-аналітичної системи НКАУ (Національного космічного агентства України) і проводить наукові дослідження та відпрацювання методів обробляння даних ДЗЗ з метою виявлення повеней та паводків, оперативного виявлення теплових аномалій (пожеж), аналізу та моделювання наслідків зазначених явищ, їх прогнозування та попередження.
Студентам і викладачам університету наведено основні відомості, стосовно роботи ЦПОСІ та КНП, специфіки використання інформації, яку отримують спеціалісти центру.
Вдячні керівництву і співробітникам ЦПОСІ та КНП, за оперативність в налагодженні й проведенні зв’язку в режимі он-лайн конференції.
Особлива подяка Яременко Сергію Олександровичу – начальник відділу координатно-часового та навігаційного забезпечення, з яким викладачі каф ГЕЗ підтримують постійні робочі зв’язки з організаційних і технічних питань.

Зав. каф. ГЕЗ Сергій Мовчан,
Голова Басейнової ради річок Приазов’я