Захід був організований ІКЦ «Агро-Таврія» при підтримці Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Конференцію відвідало більше 200 людей, серед яких були виробники екологічної продукції, студенти та викладачі ТДАТУ . Також конференцію відвідали студенти, які хотіли поспілкуватися з практикантами по використанню еко-технологій, щоб розуміти як це працює у реальному житті, а не тільки в теорії.

Серед спікерів  були представники компаній з багаторічним досвідом, новатори, які винайшли нові технології та вчені, які поділилися новими відкриттями, що допомагають відновити і покращити родючість грунту.

Головними посилами спікерів було:

Дмитро Кравцов – розповів про сім причин стійкої життєдіяльності шкідників в умовах закритого ґрунту. Як за допомогою москітниx сіток і клейових пасток значно зменшити потребу в застосуванні отрутохімікатів.

Тетяна Герасько – ознайомила з практичними результатами вирощування персиків і черешні за технологією органічного землеробства. Та як продати менший урожай по кращим цінами.

Микола Семенцов – наголосив на те, що біогумус це органічне добриво, яке отримується за допомогою дощових черв’яків, які перероблюють компост. Та надав інформацію щодо рентабельності його  застосування на прикладі тепличного господарства.

Василій Марчук – застосування біогеля, як універсального препарату що містить в собі живі мікроорганізми забезпечує ефективне зниження негативного впливу агрохімікатів на рослину. А також надає захист і відновлення ґрунту.

Світлана Петренко і Самвел Мкртчян суспензія хлорели надає підвищення врожайності, схожості насіння рослин, а також збільшення плодової маси до 20%.

Віктор Киричок  – розповів як за допомогою мікоризи підвищити врожайність культур.

Сергій Вдовенко – представник компанії БТУ Центр “Жива Земля” розповів про інтегровану систему захисту та живлення рослин, засновану на препаратах з біологічним компонентом у своєму складі. Наприклад, деструктор поживних решток “Екостерн” пришвидшує перегнівання органічної маси (стерні, стебел, соломи, коренів) , залишаючи чисте поле для нової сівби.

Владислав Черевко, що працює у компанії “ЕКО культура”, надав змістовну доповідь про комах хижаків та паразитів, шкідників, з якими бореться фермер. Компанія вирощує більшість видів самостійно, інші імпортуются з Ізраілю та Іспанії. Біозахист за допомогою ентомофагів – це не швидка допомога, а свідоме культивування корисних комах у закритому грунті з метою зменшити шкідливе інсектицидне навантаження.

Олександр Нічипоренко, співробітник компанії “Way city”, яка у 2017 році виграла екологічний грант від проекту UHBDP, наразі вже виробляє органічний компост за допомогою придбаного по програмі співфінансування самохідного аератору. Цей апарат дозволяє пришвидшити час переробки гною та органічних решток на компост за кілька тижнів за допомогою ефективних мікроорганізмів. Компанія націлена на пошук фермерів, які готові тестувати отримане органічне добриво на власних ділянках.

Дмитро Пуховий директор компанії Immer, яка виробляє біорзлогаючу плівку різних кольорів, від прозорої до чорної. Ця плівка якнайкраще піді йде для мульчування культур, а порівняно вища собівартість з поліетиленовю плівкою нівелюється відсутністю потреби збирати цю плівку з поля після збору врожаю або закінчення часу експлуатації. Ті гроші та час, які ермери витрачають на сбір старої поліетиленової плівки, можна заощадити, використовуючи таку біорозлагаючу плівку, без шкоди для ґрунтів та довкілля.

Під час конференції була проведена ярмарка, де учасники могли ознайомитись, а також придбати органічні добрива, біогумус, продукцію, яка була вирощена з використанням технологій дружнім до навколишнього середовища.

По завершенню конференції, серед учасників були розіграні ціні призи, які надали компанії, що взяли участь у ярмарці.

IMG_20181109_085642