Доцент кафедри ЕТЕМ, к.т.н., доцент Сабо Андрій Георгійович провів майстер-клас «Використання презентацій у навчальному процесі: доцільність та особливості» у межах планової роботи Вищої школи педагогічної майстерності. Семінар відбувся 8 червня 2023 року в онлайн-режимі з використанням платформи ZOOM. Семінар проводився для викладачів ТДАТУ.

Доповідь спікера була розділена ним умовно на дві частини. Перша частина була в основному присвячена тому, що доповідач нагадав учасникам основні вимоги та закони створення презентацій з урахуванням таких факторів, як збереження уваги аудиторії, закони сприйняття візуальної інформації, врахування найкращих практик донесення інформації та інших важливих факторів. Друга частина доповіді була присвячена доцільності, особливостям та практиці використання презентацій у навчальному процесі. Особливу увагу автор приділив суттєвій різниці використання презентацій у сфері бізнесу, науки, менеджменту на відміну від навчального процесу. Зокрема, автор згадав про те, що використання презентацій було навіть заборонено в деяких азійських університетах та в ряді знаних корпорацій та урядових організацій у всьому світі та навів аргументи сторін як «за», так і «проти» широкого застосування презентацій у освітньому процесі. Автор поділився своїм власним досвідом та враженнями від застосування презентацій як у сферах бізнесу, так і науки та освітнього процесу. Наприкінці доповіді він навів свої думки та висновки щодо розглянутої проблеми.

Наприкінці заходу спікер відповів на питання учасників майстер-класу та надав посилання на джерела, що містять більш докладну інформацію щодо питань, які були темою розгляду на майстер-класі для більш докладного ознайомлення для тих, хто зацікавився предметом дискусії і бажає вдосконалити свої навички зі створення презентацій та більш адекватно оцінювати необхідність використовувати їх у навчальному процесі, інтегрувати їх у нього. Присутні провели обговорення висновків та рекомендацій доповідача щодо розглянутої проблеми.

Презентація за матеріалами семінару доступна за посиланням.

Інформацію підготував к.т.н., доцент Сабо А.Г.