20 квітня 2023 року в онлайн-форматі в межах роботи Вищої школи педагогічної майстерності відбулась відкрита лекція на тему «Використання САПР в інженерному проєктуванні (на прикладі проєктування шківа клинопасової передачі)». Під час лекції було розглянуто методику застосування Систем Автоматизованого Проєктування під час проєктування виробів машинобудівного спрямування. Методику застосування CAD та CAЕ систем САПР в інженерному проєктуванні було розглянуто на прикладі проєктування шківа клинопасової передачі.

4

1

Лектор – старший викладач кафедри інженерна механіка та комп’ютерне проектування Андрій ЧАПЛІНСЬКИЙ.

Було представлено:

• методику застосування математичного пакету програми „Mathcad“, для автоматизації проведення інженерних розрахунків по визначенню розмірів конструктивних елементів шківа клинопасової передачі;
  • методику роботи у програмі „GearTrax“, для проведення геометричних розрахунків стандартних елементів шківа клинопасової передачі і передачу результатів до CAD засобу САПР „SolidWorks“;
  • методику редагування (за необхідності) отриманої, в автоматизованому режимі, 3D моделі шківа в САПР „SolidWorks“;
  • методику створення, за 3D моделлю, робочого кресленика шківа в САПР „SolidWorks“;
  • методику користування чинними стандартами під час проєктування шківа.

5

3

Наприкінці заходу лектор відповів на питання слухачів. Присутні позитивно оцінили методику застосування різноманітних сучасних програмних засобів САПР під час викладання дисциплін, пов’язаних з проєктуванням виробів машинобудівного спрямування. Присутні зробили висновок, що подібну методику слід широко впроваджувати  для викладання методів проєктування різноманітних виробів, особливо деталей механічних передач. Також було зазначено, що продемонстрований метод проведення проєктних робіт, буде сприяти значному полегшенню під час виконання бакалаврських дипломних робіт технічного спрямування.

Інформацію підготував ст. викладач кафедри «Інженерна механіка та комп’ютерне проектування»                                           Андрій ЧАПЛІНСЬКИЙ