31 жовтня 2022 р. відбулося засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Незважаючи на важке становище в Україні університет продовжує функціонувати та приймати важливі рішення в освітньо-науковій  діяльності.

На порядку денному стояли такі питання:

1. Про внесення змін до Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу ТДАТУ за кордоном.
  2. Про внесення змін до Положення про організацію та проведення практики студентів ТДАТУ за кордоном.
  3. Про дистанційне інформаційно-консультаційне обслуговування викладачів і студентів фахівцями наукової бібліотеки в умовах воєнного стану.
  4. Різне.

З перших двох питань виступила помічник ректора з міжнародних питань В.О. ВЕРХОЛАНЦЕВА, яка повідомила, що вже чинні в університеті  Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу ТДАТУ за кордоном та Положення про організацію та проведення практики студентів ТДАТУ за кордоном було вдосконалено відповідно до умов воєнного часу, враховуючи всі можливі життєві обставини, в які через війну могли опинитись усі учасники освітнього процесу. Положення регулюють особливості документального оформлення різних видів академічної мобільності, у тому числі й закордонних практик, відповідальних осіб та процедуру звітності, випадки фінансування тощо. Обидва положення були затверджені членами ради одноголосно.

зображення_viber_2022-10-31_19-24-48-402

За третім питанням директор наукової бібліотеки О.М. БІЛОЦЬКА доповіла, що цей підрозділ ТДАТУ від самого початку війни і до 27 травня, коли університет був захоплений окупантами, не припиняв свою роботу і працював у змішаному форматі: щодня обслуговувались користувачі, які мали можливість прийти у бібліотеку і отримати послугу,  а для тих, хто не мав такої можливості, наукова бібліотека надавала її дистанційно.

444

На сьогодні підрозділ надає дистанційно інформаційно-консультаційні послуги та консультації з наступних питань:

– виконання довідок та надання інформації метод. центрам, керівництву ТДАТУ, МОН України, ДНТБ  тощо;

– присвоєння індексу УДК до публікації;

– редагування профілю дослідника у Scopus та WOS;

– оформлення списку джерел до наукової статті за вимогами видання;

– проведення моніторингу публікаційної активності викладачів університету у Sсopus і Web of Science;

– редагування та оформлення наукових статей та багато інших.

Було також повідомлено, що Наукова бібліотека поновила роботу свого сайту http://www.tsatu.edu.ua/biblioteka/ та створила інформаційний канали https://t.me/nbtsatu і чат https://t.me/library_tsatu у Телеграм, Viber для інформування і зворотного зв’язку з університетською спільнотою.

548

У різному було представлено навчальний посібник професора кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ Т.М. ШАРОВОЇ «Інклюзія в літературі: український вектор»: у 2-х ч. для здобувачів освіти. Посібник було рекомендовано до отримання грифу вченої ради університету на видання.

Інформацію підготувала провідний фахівець ННЦ А.В. Землянська