10 лютого 2023 р. в онлайн-режимі відбулося планове засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету. На порядок денний було винесено такі питання:

1. Про затвердження плану роботи НМР на ІІ семестр 2022-2023 н.р.
  2. Про затвердження плану роботи Вищої школи педагогічної майстерності на ІІ семестр 2022-2023 н.р.
  3. Про внесення змін до Тимчасового порядку проведення атестації здобувачів вищої освіти в дистанційному режимі  ТДАТУ.
  4. Про внесення змін до Положення про електронний навчальний курс.
  5. Про внесення змін до Положення про порядок надання грифу вченої ради навчальним виданням ТДАТУ.
  6. Про проведення науково-методичної конференції університету та видання збірника науково-методичних праць у 2023 р.
  7. Різне.

Засідання відкрив перший проректор О.П. ЛОМЕЙКО, який ознайомив присутніх із планом роботи Науково-методичної ради на ІІ семестр 2022-2023 н.р. Він наголосив, що план ураховує обговорення нагальних питань освітнього і наукового процесів, акредитації освітніх програм, їх удосконалення та контролю за результатами здобувачів вищої освіти,  оновлення нормативної бази освітнього процесу тощо.

3

Начальник НЦЦ Т.М. Шарова презентувала план роботи Вищої школи педагогічної майстерності на ІІ семестр 2022-2023 н.р. Було підкреслено, що заходи надають можливість підвищення кваліфікації та поглиблення своїх загальних та фахових компетентностей як для науково-педагогічних працівників ТДАТУ, так і для здобувачів вищої освіти.

Було обговорено зміни до Тимчасового порядку проведення атестації здобувачів вищої освіти в дистанційному режимі  ТДАТУ, зважаючи на умови військового стану. Перший проректор О.П. Ломейко наголосив, що в новій редакції порядку унормовано і спрощено процедуру захисту кваліфікаційних робіт та складання атестаційного кваліфікаційного екзамену для всіх здобувачів вищої освіти ТДАТУ з урахуванням технічних можливостей випускників.

2

На засіданні було також внесено зміни до Положення про електронний навчальний курс як один із провідних нормативних документів, що забезпечують якісне наповнення Освітнього порталу ТДАТУ навчальним контентом. Нова редакція Положення є результатом обговорення особливостей дистанційного навчання в синхронному та асинхронному режимі і тих викликів, які постали перед учасниками освітнього процесу в умовах воєнного стану, на методичних комісіях факультетів та інституту, попередніх засіданнях Навчально-методичної ради університету, ректоратах і робочих нарадах представників ННЦ із деканами факультетів, керівником інституту, завідувачами кафедр і головами методичних комісій.

Перший проректор О.П. Ломейко ознайомив присутніх зі змінами у Положенні про порядок надання грифу вченої ради навчальним виданням ТДАТУ. Нова редакція положення уточнює процедуру рецензування та експертизи навчальних видань, надає більшу академічну свободу науково-педагогічним працівникам університету. Усі положення було затверджено.

9

Начальник ННЦ Т.М. Шарова повідомила, що планується проведення щорічної науково-методичної конференції ТДАТУ «Удосконалення освітньо-виховного процесу в закладі вищої освіти», яка відбудеться 24-25 травня 2023 р. Найближчим часом на сайті Навчально-наукового центру буде розміщено інформаційний лист заходу та вимоги до публікації.

У різному було представлено навчальний посібник «Академічна доброчесність та академічне письмо» (Укл. Т.М. Шарова, С.В. Шаров, А.В. Землянська, А.М. Землянський)» для здобувачів освіти третього освітнього рівня. Посібник було рекомендовано до отримання грифу вченої ради університету на видання.

З усіх питань члени ради голосували одноголосно.

Інформацію підготувала секретар НМР А.В. Землянська