24.10.2023 р. відбулось чергове засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. На порядку денному були такі питання:

1. Про запровадження в університеті системи електронного документообігу.
  2. Про стан оновлення реєстру та змістовного наповнення навчальних дисциплін для здобувачів перших курсів на Освітньому порталі університету.
  3. Імплементація в освітній процес університету неформального навчання здобувачів вищої освіти.
  4. Про затвердження Положення про робочі групи освітніх програм, гарантів освітніх програм та групи забезпечення освітніх програм у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.
  5. Про стан розробки авторських курсів та освітніх програм для підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників.
  6. Різне.

З першого питання виступила начальник ННЦ Т.М. ШАРОВА, яка повідомила, що з січня 2024 р. запланований перехід ТДАТУ на систему електронного документообігу. Відзначено, що вже було проведено ряд заходів із ознайомлення адміністрації університету й керівників структурних підрозділів з питань користування системою та заплановано ряд заходів для співробітників та колективів коледжів ТДАТУ.

Начальник ННЦ Т.М. ШАРОВА доповіла також про результати перевірки змістовного наповнення навчальних дисциплін для здобувачів освіти перших курсів бакалаврату та магістратури на Освітньому порталі університету. Було визначено типові недоліки в навчально-методичному забезпеченні курсів та надані поради з їх удосконалення.

изображение_viber_2023-10-25_09-50-48-579изображение_viber_2023-10-25_09-50-36-737

Перший проректор О.П. ЛОМЕЙКО виступив з питання імплементації в освітній процес університету неформального навчання здобувачів вищої освіти. Було означено зміни в цілях сучасного освітнього процесу та можливості, які відкриває неформальне навчання. Презентовано змістове наповнення відповідної рубрики на онлайн-сторінці ННЦ та основні онлайн-платформи, які пропонують масові онлайн-курси для отримання знань та набуття додаткових умінь і навичок. Наголошено на важливості імплементації таких онлайн-курсів у освітній процес ТДАТУ як частини освітніх компонент із перезарахуванням результатів опанування цих курсів, відповідно до Положення про порядок визнання результатів навчання здобувачів вищої освіти ТДАТУ, отриманих у неформальній та інформальній освіті.

Завідувач відділу моніторингу якості освітньої діяльності Р.В. СКЛЯР ознайомила членів Науково-методичної ради з Положенням про робочі групи освітніх програм, гарантів освітніх програм та групи забезпечення освітніх програм у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного. Було підкреслено, що Положення розроблено відповідно до оновленої нормативної документації МОН України. Метою цього Положення є визначення статусу, функцій, прав та обов’язків робочих груп освітніх програм, гарантів освітніх програм та груп забезпечення освітніх програм у ТДАТУ.

изображение_viber_2023-10-25_09-50-08-021изображение_viber_2023-10-25_09-49-55-303

Начальник ННЦ Т.М. ШАРОВА доповіла про стан розробки авторських курсів та освітніх програм для підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Визначено, що на сьогодні розроблено 5 освітніх програм для підвищення кваліфікації. Вже відбувся перший онлайн-тренінг за однією з програм, який засвідчив актуальність їх розробки та впровадження та конкурентоспроможність на ринку освітніх послуг з неформальної освіти.

У різному було затверджено освітню програму підвищення кваліфікації для педагогічних та науково-педагогічних працівників «Використання програм компанії Autodesk для підвищення якості освітнього процесу».

З усіх питань члени Науково-методичної ради голосували одноголосно.

Інформацію підготувала секретар НМР  Аліна Землянська