ЛАБОРАТОРІЯ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ҐРУНТІВ ТА ПРОДУКЦІЇ РОСЛИННИЦТВА

Сучасна вимірювальна агрохімічна лабораторія є однією з кращих за технічною комплектацією вимірювального аналітичного обладнання в південному регіоні.

Свідоцтво_page-0001

    ПРОВЕДЕННЯ АГРОХІМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ҐРУНТУ

В лабораторії виконуються спектрометричні, потенціометричні,титрометричні, гравіметричні вимірювання, полуменева спектрофотометрія, що дозволяють здійснювати визначення широкого спектру показників, які характеризують родючість ґрунту. Співробітниками лабораторії проводяться аналітичні визначення, що в подальшому є основою для складання картограм родючості ґрунту, надання рекомендацій з раціонального використання земель господарства, заходів збереження та відтворення родючості ґрунту. Технічне оснащення лабораторії дозволяє визначати вміст загальних і рухомих форм макро- та мікроелементів в ґрунті, рН ґрунтового розчину, гідролітичну кислотність, вміст гумусу, сольовий склад водної витяжки, тип та ступінь засолення, вологість, гранулометричний склад, щільність складення, вміст обмінних катіонів та ємність катіонного обміну та інше.

PC250008

ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ОРГАНІЧНИХ ДОБРИВ

Органічні добрива, що вносяться на полях господарства, пожнивні рештки та солома які залишаються на полі після збору культури є джерелом органічної речовини та великої кількості макро- та мікроелементів. Визначення вмісту в органічних добривах та соломі азоту, фосфору, калію, органічної речовини, зольності, вологості, співвідношення вуглецю та азоту дозволяє раціоналізувати систему удобрення сільськогосподарських культур та забезпечити оптимальні умови мінералізації пожнивних решток.

XFG4SOEvnuc

ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ

При надходженні до господарства мінеральних добрив, а нині і добрив з мікроелементами проводиться вимірювання за основними показниками якості та їх відповідність характеристикам зазначеним у технічних умовах на продукцію та сертифікатах якості. Працівниками лабораторії виконується вхідний контроль якості мінеральних добрив на вміст азоту, фосфору та калію, вмісту гігроскопічної та вільної води, супутніх домішок і іншими показниками, які регламентуються нормативною документацією на добриво. За результатами аналізу оцінюються умови зберігання і транспортування агрохімікатів безпосередньо в господарстві.

ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ РОСЛИННИЦЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Важливим аспектом аналітичного супроводу сільськогосподарського виробництва в господарстві є вхідний та вихідний контроль якості рослинницької продукції. У вимірювальній агрохімічній лабораторії проводиться визначення характеристик насіння при закладці на зберігання та оцінка якості посівного матеріалу перед початком польових робіт.

Фізико-хімічні вимірювання якості рослинницької продукції на проміжних етапах технологій вирощування використовуються для оцінки ефективності агротехнічних операцій. У лабораторії виконується рослинна та листова діагностика живлення культур, визначення у рослинах азоту, фосфору, калію та встановлення рівня забезпечення рослин елементами живлення.

3yavHBfgl2I

j4RL1lfIQ_I

ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ

Лабораторія визнаяає показники якості води ( хімічні, фізичні та біологічні), що використовуються для оцінки її придатності для різних потреб (пиття, рекреація, сільське господарство, промисловість тощо). Основні показники якості води :

1. Фізичні показники:
Температура: впливає на розчинність газів і швидкість хімічних реакцій у воді.
Прозорість: визначається кількістю завислих часток у воді. Високий рівень мутності може свідчити про забруднення.
Колір і запах: зміна кольору або наявність запаху може бути індикатором присутності органічних або хімічних забруднювачів.
Твердість: визначається вмістом іонів кальцію і магнію. Вода може бути м’якою або твердою, що впливає на її використання в побуті і промисловості.
2. Хімічні показники:
pH (кислотність): вимірює концентрацію водневих іонів. Вода з pH 7 є нейтральною, менше 7 – кислою, більше 7 – лужною.
Розчинений кисень (DO): показує кількість кисню, розчиненого у воді. Високий рівень кисню важливий для підтримки водних організмів.
Біохімічна потреба в кисні (БПК): вказує на кількість кисню, необхідного для розкладання органічних речовин у воді. Високий БПК означає наявність забруднення.
Хімічна потреба в кисні (ХПК): показує загальну кількість органічних забруднень у воді.
Концентрація нітратів і фосфатів: їх високий рівень може свідчити про забруднення води добривами і стічними водами, що може спричинити евтрофікацію.
Токсичні речовини: важкі метали (свинець, ртуть, кадмій), пестициди, нафтопродукти можуть бути небезпечними для здоров’я.
3. Біологічні показники:
Кількість коліформних бактерій: індикатор мікробіологічного забруднення води. Висока концентрація таких бактерій вказує на наявність фекального забруднення.
Патогенні мікроорганізми: такі як віруси, бактерії, паразити, що можуть бути шкідливими для людини.
Оцінка всіх цих показників дає можливість визначити якість води і її придатність для певних цілей.

Прайс-лист на послуги лабораторії моніторингу якості ґрунтів та продукції рослинництва

НАША АДРЕСА:
НДІ ATE, ТДАТУ,

E-mail: rosl@tsatu.edu.ua