Гостьовий_професор_Андрій_Мартин_12_03_2024

1.1.1 

12 березня 2024 року на запрошення кафедри геоекології і землеустрою з гостьовою лекцією до ТДАТУ завітав завідувач кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України, член-кореспондент НААН України, доктор економічних наук, професор Андрій МАРТИН.

Прослухати лекцію гостьового професора мали можливість всі охочі науково-педагогічні працівники ТДАТУ та здобувачі вищої освіти спеціальності 193 Геодезія та землеустрій.

Тема вебінару «Землеустрій в епоху цифрових технологій: виклики та можливості» максимально актуальна на сьогодні. Пан Андрій розповів, що наразі в Україні активно відбувається поетапний розвиток кадастрової системи, що був розпочатий ще у 2003 році, який включає: складання документації із землеустрою в електронному вигляді, запровадження широкого спектру електронних сервісів для інженерів – землевпорядників, започаткування Національної інфраструктури геопросторових даних та повної відкритості кадастрових даних.

 етапи

 завдання

Спікер зазначив основні завдання цифрової трансформації землеустрою:

  • складання документації із землеустрою, планувальної документації, виключно в електронному вигляді;
  • оцифровка паперових архівів, ключових документальних джерел вихідної інформації для обліку земель;
  • оптимізація та переведення в електронну форму основних бізнес-процесів та адміністративних процедур.

 проектні рішення

цифровізація 

Андрій Геннадійович пояснив, що цифрова трансформація державних реєстрів та кадастрів суттєво полегшує проведення землеустрою:

1) це робить доступ до даних швидшим і зручнішим для всіх зацікавлених сторін: землевпорядників, державних органів, власників землі та громадськості;

2) цифрові системи дозволяють легше інтегрувати різні види інформації, як-то земельні ділянки, власність, якість ґрунтів, екологічні обмеження та інше;

3) цифровізація забезпечує вищу точність даних, можливість їх оперативного оновлення і миттєвий аналіз;

4) цифрові реєстри і кадастри підвищують прозорість і забезпечують більш ефективний контроль і аудит.

моніторинг 

цифрова експансія 

поточні завдання  

 формат документації

Знання про можливості, які надає цифрова трансформація державних реєстрів та кадастрів особливо корисні для студентів спеціальності 193 Геодезія та землеустрій – майбутніх фахівців, які пов’язані з земельним устроєм, з охороною земельних ресурсів держави, з формуванням та підтримкою у належному стані грамотно продуманої системи використання земель.

 оптимізуємо систему

проф 

 інтегруємо інформацію

землеустрій 

Представлені професором нові матеріали обов’язково будуть використанні викладачами ОПП «Геодезія та землеустрій» в рамках своїх дисциплін.

Наприкінці зустрічі присутні мали можливість поспілкуватися, задати питання та щиро подякувати шановному спікеру Андрію Мартину за надзвичайно цікаву та змістовну лекцію. З задоволенням запрошуємо шановного пана професора відвідати ще наш славетний Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного.

 

Щиро вдячні за корисний матеріал та сподіваємося на подальшу співпрацю.