Питання пропаганди академічної доброчесності серед науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти СВО «Бакалавр» постійно підіймаються в різних формах взаємодії зі студентами. Одним із традиційних форматів є проведення тематичних лекцій-бесід зі здобувачами, що реалізуються в межах кураторських годин або поза навчальний час кураторами академічних груп. Цього року враховуючи особливості освітнього процесу, що диктуються карантинними вимогами до навчання, такий захід був проведений у форматі ZOOM конференції. Під час якої були визначені загальні положення академічної доброчесності та розглянуті можливі види академічної відповідальності за її порушення.

З перших днів перебування студентів  у стінах університету, куратори ознайомлюють молодь з офіційними документами, до переліку яких відноситься Кодекс честі та Антикорупційна програма ТДАТУ. Тематикою проведення кураторської години сьогодні координатори груп обрали перегляд даних документів, обговорення окремих пунктів, а головне формулювання пропозицій та побажань студентів з позиції сучасної тенденції впровадження освітнього процесу.

Кожен куратор зосередив увагу студентів  на знанні особистих прав, а також необхідності  сумлінного ставлення до здійснення освітнього процесу. Впровадження ОП за спеціальностями 101 «Екологія» та 193 «Геодезія та землеустрій» викладачами кафедри геоекології і землеустрою здійснюється за принципом фасилітації, з уникненням ймовірного психологічного тиску на здобувачів. Але діючий принцип можливий лише при партнерській взаємодії усіх залучених сторін, відповідно студентська спільнота має розуміти та відповідально підходити до виконання основних морально-етичних принципів: законності, взаємної довіри, чесності та порядності, справедливості, компетентності й професіоналізму, відповідальності, партнерства і взаємодопомоги, взаємоповаги, прозорості, безпеки та добробуту.

zoom_Ганчук
изображение Аюбова Е.Єльнара 1Чебанова