photo_2023-11-17_15-45-59-839x629

Здобувачі вищої освіти спеціальності 101 Екологія під час навчання мають змогу не тільки набувати професійні навички, а й в межах формування індивідуальної освітньої траєкторії реалізувати свій творчий, науковий, лідерський потенціал.

Мотиваційним прикладом активної життєвої позиціє, дієвості та незламності є наша активна, неймовірно здібна та талановита здобувачка вищої освіти другого (магістерського рівня) Олександра МІНЧЕНКО.

З Нагоди Міжнародного дня студента, який щорічно відзначають 17 листопада, відбулося нагородження найкращих представників студентства Запорізької області, відзнаку «Студент- волонтер року» за свою невтомну працю отримала саме Олександра.

dsc_0869-276x183 dsc_0958-417x277

 

Власний досвід перебування в окупації, волонтерство і активна громадська позиція…

Війна застала Олександру в м. Мелітополь, тому вона з власного досвіду зіштовхнулась з потребами та проблемами людей, які опинились в подібних умовах. На волонтерських засадах допомагала фасувати медикаменти у гуманітарному штабі, створеного у ДК ім. Т.Г. Шевченка в тимчасово окупованому м. Мелітополь, а в перший день війни була донором та здавала крові в Центрі переливання. В небезпечних умовах окупації чітко висловлювала свою проукраїнську позицію як учасник мітингів.

З червня 2022 року Олександра працює в міжнародній гуманітарній організації Project HOPE. Входила у групу мобільних медичних бригад, які надавали медичну та гуманітарну допомогу переселенцям у Дніпропетровські області, а згодом і на деокупованих територіях Харківської, Херсонської області та прифронтових частинах Запорізької та Донецької області. Займається організацією гуманітарної допомоги багатьох центрів переселенців серед яких: Відкритий простір допомоги “Саме тут” при Мелітопольській міський раді, Інформаційний хаб для переселенців з Пологівського району – “Простір Єдності”,  Гуманітарному центрі  допомоги  внутрішньо переміщеним особам із числа мешканців Соледарської міської територіальної громади “Соледар: дорога додому”, мережі центрів підтримки внутрішньо переміщених осіб з Маріуполя по всій Україні «Я Маріуполь» та багатьох інших. Після підриву Каховської ГЕС займалась організацією забезпечення питною водою мешканцям Марганецького району.

Олександра представляла студентську спільноту факультету агротехнологій та екології ТДАТУ в рамках навчання та практичного впровадження навичок, отриманих під час онлайн-тренінгу «Перша психологічна допомога в умовах надзвичайної ситуації», який проводився за проєктом “Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо-переміщеними особами в Україні”, реалізованого німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини з листопада 2022 року по лютий 2023 року.

Окрім того Олександра є членом волонтерського об’єднання «Єдність», що займається плетенням маскувальних сіток для потреб військових.

До навчання в університеті Олександра здобула кваліфікацію фельдшера в медичному коледжі, тому приносити користь людям, привносити свій вклад у вирішення соціальних та екологічних питань – це усвідомлений вибір, поєднання професійної діяльності та власного поклику серця.

 

Ми щиро пишаємось нашими неймовірними студентами, бажаємо наснаги та перспектив у майбутньому.

Куратор 21 МБЕК групи Вікторія Скиба