20 грудня 2023 р. відбулося підсумкове засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Члени НМР: проректори, декани факультетів, керівник ННІ ЗУП, голови методичних комісій, начальник Навчально-наукового відділу, завідувач відділу моніторингу якості освіти, помічник ректора з міжнародних зв’язків, директор Наукової бібліотеки ТДАТУ та ін. підбивали підсумки якості освітньої діяльності за 2022-2023 н.р., планували роботу з організації освітнього процесу та вдосконалення освітніх програм на наступний навчальний рік тощо.

На порядку денному були такі питання:

1. Про моніторинг опитування здобувачів вищої освіти щодо якості освітньої діяльності за 2022-2023 н.р.
  2. Про вимоги до розробки навчальних планів та робочих навчальних планів в ТДАТУ на 2024-2025 н.р.
  3. Різне.

З першого питання виступала завідувач відділу моніторингу якості освіти ТДАТУ Р.В. СКЛЯР, яка ознайомила членів НМР із результатами опитування здобувачів вищої освіти щодо якості освітньої діяльності у 2022-2023 н.р. Було наголошено, що оцінювання стосувалось якості освітніх програм, якості викладання й навчання та окремо проводилось опитування саме випускників бакалаврату. Було проаналізовано позитивні й негативні аспекти, визначено подальші кроки з удосконалення програм навчання та освітнього процесу.

изображение_viber_2023-12-20_21-52-28-989

З вимогами до розробки навчальних планів та робочих навчальних планів в ТДАТУ на 2024-2025 н.р. ознайомив перший проректор О.П. ЛОМЕЙКО. Було означено вимоги до графіку навчального процесу, особливості складу циклів дисциплін, співвідношення обов’язкових та вибіркових освітніх компонент, видів звітності, забезпечення практичної підготовки здобувачів освіти, наступності наукової роботи, урахування при плануванні дуальної форми навчання тощо.

изображение_viber_2023-12-20_21-52-45-272изображение_viber_2023-12-20_21-53-04-170

У різному виступила директор Інституту підвищення кваліфікації А.С. КОНОВАЛЕНКО про внесення змін до Положення про професійний розвиток науково-педагогічних працівників ТДАТУ. Нова редакція Положення враховує ті питання професійного зростання викладачів університету, які виникали в робочому процесі, та унормовує такі види підвищення кваліфікації, як отримання наукового ступеня, другої чи третьої вищої освіти, сертифікату на знання іноземної мови на рівні B2 та ін.

З усіх питань голосували одноголосно.

Інформацію підготувала секретар НМР Аліна ЗЕМЛЯНСЬКА