Науково-методичний центр ВФПО за підтримки ФАО 15 березня 2023 року проводив VI Міжнародну науково-практичну конференцію «Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти». Основною метою конференції було обговорення питань впливу глобальних змін клімату на розвиток сільського господарства та визначення пріоритетних напрямів наукових досліджень щодо адаптації до змін клімату та зниження ризиків від екстремальних кліматичних явищ. У роботі конференції прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри рослинництва та садівництва ТДАТУ.

13 березня 2023 року на факультеті агротехнологій та екології відбувся воркшоп на тему: “Технологія захисту соняшника: основні аспекти та поради фахівця” для набуття учасниками набуття учасниками нових професійних навичок і умінь. У онлайн-воркшопі взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія» ОС Бакалавр і ОС Магістр (Агрокебети) та науковці кафедри рослинництва та садівництва імені професора В.В.Калитки.

10 березня 2023 р. за участі Міжнародного відділу ТДАТУ відбулася онлайн лекція від Postdoctoral researcher Tereza Vavrdova (Університет Гента, Бельгія) “Plant programmed cell death”. У відкритій лекції прийняли участь здобувачі вищої освіти спеціальності Агрономія, Садівництво та виноградарство, викладачі кафедри рослинництва та садівництва.

24 лютого 2023 року у межах планової роботи Вищої школи педагогічної майстерності відбувся онлайн-семінар на тему «Інтерактивні засоби самоорганізації». Викладачі кафедри прийняли участь у роботі он-лайн семінару. Всім учасникам було запропоновано поміркувати над перевагами планування справ у всіх сферах життя за допомогою електронних засобів, опанувати техніку налаштування Google Calendar як свого надійного помічника, дізнатися про можливості застосовування інтерактивних засобів планування колективної роботи.

В період з 8 по 25 грудня 2022 року відбувся онлайн-тренінг «Цифрові інструменти Google» для працівників освіти.  В  онлайн-тренінгу прийняли участь науково-педагогічні співробітники кафедри рослинництва та садівництва ТДАТУ (доц. Колесніков М.О., доц. Білоусова З.В., доц. Пащенко Ю.П., ас. Кенєва В.А.). Тренінг було організовано Міністерством освіти і науки України за підтримки Google Україна в межах програми “Google Digital Tools for Education/ Цифрові інструменти Google для освіти” задля розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу.

7 грудня 2022 року відбувся дискусійний вебінар «Farmers-Scientists panel on Climate-Smart Agriculture», який зібрав науковців аграріїв з усієї планети. Також, участь у вебінарі прийняли викладачі кафедри рослинництва та садівництва ТДАТУ. Спікери вебінару – науковці, які працюють над сільськогосподарськими культурами, що мають величезне економічне значення та безпеку харчових продуктів, представили новітні ідеї кліматично-розумного сільського господарства.

9.12.2022 року співробітниками кафедри рослинництва та садівництва імені професора В.В.Калитки к.с.-г.н., доц. Покопцевою Л.А., к.с.-г.н., доц. Ніновою Г.В. і ас. Онищенко О.В. прийнята участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції “Актуальні проблеми землеробської галузі та шляхи їх вирішення”, що проводив Миколаївський національний державний аграрний університет.

29 листопада 2022 р. кафедра рослинництва та садівництва сумісно з міжнародним відділом ТДАТУ продовжили серію відкритих лекцій від европейських науковців. Гостем факультету став Ян Хеятко, PhD, асоційований професор, провідний науковець Центру Менделя з протеоміки та геноміки рослин при Національному центрі біомолекулярних досліджень Університету Масаріка (Брно, Чехія). На зустріч зібралися здобувачі вищої освіти спеціальностей «Агрономія», «Садівництво та виноградарство» та викладачі кафедри рослинництва та садівництва, яким була представлена лекція на тему: «Розмноження рослин».

25 листопада 2022 р. на запрошення міжнародного відділу ТДАТУ та сумісно з кафедрою рослинництва та садівництва була організована відкрита лекція Неманья Вукасінович, співробітника Центру біології рослинних систем Гентського університету (Бельгія) на тему: «Рослини на стероїдах: коротка історія дослідження гормонів – брассіностероїдів». На відкритій лекції були присутніми понад 60 здобувачів вищої освіти спеціальностей «Агрономія», «Садівництво та виноградарство» та викладачів кафедри рослинництва та садівництва.

23 листопада 2022 року викладачі кафедри рослинництва та садівництва прийняли участь у вебінарі «Особливості взаємодії між студентом та викладачем у часи невизначеності та швидких змін», що був організований в межах діяльності Вищої школи педагогічної майстерності ТДАТУ.

Громадська організація “Інноваційний університет” та Офіс підтримки вченого запропонували до уваги науковців та освітян курс підвищення кваліфікації “Бренд науковця у цифровому світі”, який проходить в період 21-27 листопада 2022 року. Викладачі кафедри активно приймають участь на онлайн-курсі, де відбуваються панельні дискусії, проблемні лекції, інтерактивні практичні заняття, круглі столи, семінари з обговорення кращих практик та обміну досвідом, групові та індивідуальні консультації.

8 листопада 2022 р. викладачі кафедри рослинництва та садівництва прийняли участь в онлайн семінару  “Платформа Linked In для науковців – особливості реєстрації та ведення сторінки” організований відділом міжнародних зв’язків університету. В ході семінару викладачі ознайомилися з особливостями реєстрації та ведення сторінки для налагодження ділових та наукових зв’язків.

25 жовтня 2022 року о 16:00 на комунікаційній платформі Zoom відбувся вебінар «Zoom for Education: використання цифрових інструментів для викладачів». Науково-педагогічні працівники кафедри рослинництва та садівництва ім. прфесора В.В. Калитки з зацікавленістю приєдналися до онлайн-зустрічі. Метою проведення вебінару було інформування викладачів про можливості інструменту Zoom для ефективної організації освітнього процесу.

26 жовтня 2022 року відбулася онлайн екскурсія до Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України (м. Київ). Наукові співробітники інституту разом із колегами з Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН  розповіли для здобувачів вищої освіти ОС “бакалавр” спеціальностей “Агрономія”, “Садівництво та виноградарство” і “Харчові технології” про структуру та функції інституту, напрями наукових досліджень в галузі мікробіології.

З 10 по 14 жовтня 2022 р. Форумом сільськогосподарських наук Ганса-Айзенмана (HEF) Мюнхенського технічного університету (TUM) за підтримки Joachim-Herz-Foundation та The Foundations of the Cologne Gymnasium and Endowment Fund та Відкритим міжнародним університетом розвитку людини “Україна” була організована Осіння школа з агроекології та міського землеробства. Студенти ТДАТУ спеціальностей Агрономія, Садівництво та виноградарство, а також викладачі кафедри рослинництва та садівництва прийняли участь у роботі німецько-української осінньої школи.