Під час навчальної практики з дисципліни «Ґрунтознавство», яка проходила на базі Мелітопольської дослідній станції садівництва імені М.Ф. Сидоренка ІС НААН з 2 по 6 квітня 2018 року, студенти 2 курсу спеціальності «Екологія» мали нагоду  використати здобутті на лекційних та практичних заняттях знання на практиці.

Студенти взяли безпосередню участь у дослідженнях особливостей ґрунтів Південного Степу під плодовими насадженнями, вивчили морфологічну будову ґрунту у польових умовах, випробували польові методи дослідження гранулометричного складу, складання, структури ґрунту, відібрали зразки ґрунту для лабораторних досліджень, в умовах лабораторії навчилися проводити первинну обробку ґрунтових зразків, визначати реакцію ґрунтового середовища, щільність ґрунту та ін.

Крім того, студенти відвідали унікальний музей розвитку садівництва на Мелітопольщині, дізналися про зародження цієї галузі у нашому регіоні, видатних вчених та аматорів, які сприяли популяризації садівництва, ознайомилися з досягненнями вчених станції у різних напрямках, у тому числі ґрунтознавстві і агрохімії. Сучасні провідні вчені установи також  ознайомили студентів зі своїми розробками.

Студенти висловили вдячність працівникам станції за можливість використання знань на практиці та дбайливе ставлення до майбутніх фахівців. Не дарма існує прислів’я «краще раз побачити, а ніж тричі почути».