21 вересня 2018 року завершив свою роботу черговий ХІ з’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України, який відбувався на базі Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва упродовж робочого тижня. З’їзд проводився Громадською організацією «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», Національною академією аграрних наук України, Національним науковим центром «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Харківським національним аграрним університетом імені В.В. Докучаєва. Окрім українських вчених у роботі заходу прийняли участь представники Міжнародного союзу ґрунтознавців, делегацій ґрунтознавців з Білорусі, Молдови, Румунії, Польщі, Узбекистану, Японії.

Девіз з’їзду  – «Ґрунтові ресурси: вчора, сьогодні, завтра».

Головне завдання з’їзду – підбиття підсумків роботи Товариства за 4 роки, надання оцінки його діяльності щодо збереження й охорони ґрунтових ресурсів, розроблення дієвих заходів до їх охорони та збалансованого використання з урахуванням міжнародного досвіду.

З вітальними промовами у день відкриття з’їзду виступили представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної академії аграрних наук України, Харківської обласної державної адміністрації та заслухано 15 пленарних доповідей. Зокрема, у  доповідях наголошено, що Україні як ніколи потрібні дієві заходи зі збереження унікального ґрунтового покриву, оскільки саме він є запорукою подальшого розвитку держави, її безпеки і благополуччя. І зважаючи на це, перед членами Товариства постають надзвичайно важливі завдання щодо координації наукових досліджень, розробки детальних рекомендацій по управлінню ґрунтовими ресурсами, налагодження тісних зв’язків між науковцями, суспільством і бізнесом з метою оптимізації державної стратегії сталого розвитку в сфері землекористування.

Фото 1

Фото 2

Фото 3

Програмою роботи, окрім пленарних доповідей, було передбачено насичену наукову частину з понад 250 доповідей на 5 секціях, а саме:

  1. Управління земельними ресурсами, генезис, географія, класифікація, картографування, ГІС-технології, нормативне забезпечення;
  2. Еволюція властивостей ґрунтів, моніторинг за станом, технології раціонального землекористування;
  3. Меліорація, рекультивація, охорона ґрунтів від ерозії та техногенного забруднення;
  4. Агрохімічне забезпечення сучасного землеробства;
  5. Гумусовий стан ґрунтів, органічне землеробство, біологія ґрунтів.

Від кафедри рослинництва імені В.В Калитки у роботі з’їзду прийняла учать Малюк Тетяна Валеріївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, яка є делегатом Товариства з 2005 року. Її доповідь була присвячена агромеліоративним та еколого-агрохімічним аспектам інтенсивної технології вирощування черешні в умовах Півдня України.

Фото 4

Фото 5

За результатами роботи делегатських зборів з’їзду під час заключного пленарного засідання були підведені підсумки роботи з’їзду, прийнято проект Резолюції з’їзду, де наголошено, що проблема збереження ґрунтових ресурсів та подолання деградації ґрунтів в Україні потребує комплексного вирішення в організаційній, інформаційній, технологічній та фінансовій сферах та проект звернення до Президента України П.О. Порошенка, Голови Верховної Ради України А.В. Парубія, Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана, Секретаря РНБО України О.В. Турчинова. Крім того,  продовжено повноваження президента ГО УТГА, обрано місце наступного ХІІ з’їзду товариства.

У завершальній частині заходу 21 червня було проведено польову ґрунтову екскурсію, на якій досліджено особливості будови профілю найродючішого ґрунту нашої країни – чорнозему типового, а також чорнозему опідзоленого в умовах Граківського дослідного поля.

Фото 6

Фото 7