Останнім часом в Україні почали закладатись нові плодові насадження як інтенсивного типу так і традиційні, на насіннєвих підщепах. Є потреба у саджанцях нових стандартів, які уже у розсаднику мають крону, плодові бруньки, міцну кореневу систему. Ця галузь сільськогосподарського виробництва потребують певної кваліфікації, має складну структуру розсадника, яка в світі наукових досягнень та практичного досвіду провідних господарств змінюється. Не менш високі вимоги до сучасних технологій у овочівництві відкритого та закритого грунту. Конкурентоздатний агроном на ринку праці повинен володіти широким та ґрунтовним спектром знань та навичок в агрономії.

У зв’язку з цим велике значення набуває підготовка кваліфікованих фахівців для цих галузей, які будуть сприяти відродженню і розвитку інтенсивного садівництва, виноградарства та овочівництва півдня України.

На кафедрі Плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, у 2020-2021 навчальному році, для студентів факультету агротехнології та екології

почав роботу курс з робочої професії Плодоовочівник 6111.

Карантин вніс коррективи у строки навчання, якщо 7 років назад ми проходили навчання згідно затвердженого плана у 2 х навчальних семестрах, зимовому та весняному, то цей рік план складали на 3 семестри: зимовий 16 годин, весняний 34 та осінній 20.

Практичний матеріал викладають досвідчені співробітники кафедри доценти, к.с.-г.н. Алексєєва О.М., Нінова Г.В., асистент Бондаренко П.Г.

Студенти своїми руками після вводних пояснень, базуючись на попередніх знаннях з обов’язкових дисциплін Плодоовочівництво та виноградарство закріплюють навички щеплення саджанців різними способами для садів різного типу, перепрививки дерев, обрізування дерев в садах різного віку та біології. В теплиці студенти знайомляться з елементами інтенсивних технологій з вирощування овочевих культур.

Навчання почали проводити в лабораторії з використанням модельних підщеп та прищеп, саджанців на дослідних ділянках ТДАТУ, продовжимо знайомство у приватних  розсадниках , садах ТДАТУ та дослідного господарства «Мелітопольське» ім. М.Ф.Сидоренко

Як показало життя набуті практичні навички будуть у нагоді в майбутній професії агронома та в особистому господарстві. Наприклад, на перші зароблені гроші ще студентом 5 курсу Зуйченко В. купив підщепи магалебки, заклав вдома 1 поле розсадника, самостійно заокулірував районовані та перспективні сорти черешні та на слідуючий рік восени мав 90% вирощених якісних саджанців від 1000 штук заокульованих підщеп , що для його селища було новиною.

Студенти, які мали Сертифікати з робочої професії Плодоовочівник, відмічали, що у Посольстві отримали зацікавленність до них при працевлаштуванні на роботу за кордоном.

Тому,  прийняті передбачливі рішення адміністрації університету 7 років назад працюють, коли 22 жовтня 2014 року було засновано Центр професійного навчання з робітничої спеціальності «Плодоовочівник», який відноситься до інституту підвищення кваліфікації ТДАТУ.

У 2019 році студентка 31 АГ Король Діана стикалась з важливістю якісного працевлаштування за кордоном з наявністю посвідченням з робочої професії, у 2020 студент 21 САГ Саква Владислав також звернувся на кафедру, чи залишилось його посвідчення 2018 року, яке він забув отримати після закінчення курсів. Сьогодення воно стало в нагоді при його працевлаштуванні.

DSC09066DSC_0040

20210208_11033420210208_110407

За матеріалами: доцена кафедри плодоовочівництва,

виноградарства та біохімії Нінової  Г.В.