photo_2024-04-12_12-40-4012 квітня відзначають Міжнародний день польоту людини в космос та День працівників ракетно-космічної галузі України.

Космос завжди був і залишається однією із загадок, яка й до сьогодні вкрай хвилює людство. Його глибинний небокрай невпинно вабить дослідників всіх поколінь, зоряне небо заворожує своєю нескінченною красою, а зірки здавна були для мандрівників путівниками.

12 квітня 1961 року старший лейтенант Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» вперше в історії людства здійснив один оберт навколо Землі, відкривши епоху космічних польотів.

Політ, що тривав всього 108 хвилин, став тріумфальним проривом в освоєнні космосу. Звістка про цю подію миттєво облетіла всю планету, а популярність Юрія Гагаріна стала загальносвітовою. І день 12 квітня було встановлено Днем космонавтики.

Згодом, у 1969 році, Міжнародна авіаційна федерація визначила 12 квітня Всесвітнім днем авіації і космонавтики. А вже в 2011 році, за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, цей день став ще й Міжнародним днем польоту людини в космос. Під резолюцією, що офіційно підтверджувала цей факт, підписалися понад шістдесят держав.

Україна зробила вагомий внесок у пізнання космосу, а досягнення вітчизняних учених, конструкторів та інженерів здобули всесвітнє визнання.
Чи не кожна людина знає прізвища видатних українців, чиї наукові доробки та досягнення у цій сфері відомі в усьому світі, – Сікорський, Антонов, Янгель, Корольов,Глушко, Каденюк та багато інших.

 Але і зараз Україна посідає передові позиції у світовій космонавтиці!

космос