У науковій бібліотеці ТДАТУ, в рамках навчальної практики студентів факультету економіки та бізнесу, відбулися заняття з академічної доброчесності.

Нині питання академічної доброчесності у закладах вищої освіти дедалі більше розглядається як невід’ємна складова для здійснення якісної освітньої діяльності. Основна мета запровадження академічної доброчесності у закладі вищої освіти — це забезпечення довіри до результатів навчання та наукових досягнень.

Присутні на заходах студенти-економісти переглянули медіа-презентацію, ознайомились із поняттям «академічна доброчесність» та сформулювали своє бачення цього поняття. Були розглянуті кодекси честі закладів вищої освіти – закордонних та вітчизняних, Кодекс честі ТДАТУ та сила його впливу на академічну доброчесності в університеті.

Студенти ознайомились із поняттям «плагіат», його різновидами, засобами боротьби з ним, з існуючим програмним забезпеченням, що розпізнає академічний плагіат у текстах.

Погляди студентів на питання академічної доброчесності значною мірою залежать від того, якою є загальна атмосфера у закладі вищої освіти, які типові практики здійснюються серед учасників освітнього процесу та яким чином сприймаються ідеї впровадження академічної доброчесності серед спільноти університету.

Бібліотека дякує викладачам Денису Єременко, Тетяні Бакіній, Ірині Колокольчіковій за розуміння важливості даної теми та залучення студентів до її розгляду.

Наталя Семенюк
зав. відділом науково-бібліографічної
та інформаційної роботи