40 років тому у 1981 році був заснований Міжнародний день миру, а вперше проведений у вересні 1982 року. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.

Організація об’єднаних націй проголосила 2021 рік Міжнародним роком миру і довіри. ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

Щороку в Штаб квартирі ООН в Нью-Йорку цього дня о 10.00 за місцевим часом (14.00 за Гринвічем) проводиться особлива церемонія. Генеральний секретар ООН в своїй промові закликає народи всього світу відмовитися від війни, насилля й жорстокості. Після цього – удар в «Дзвін миру» та хвилина мовчання.

В Україні День миру засновано відповідно до Указу Президента України від 5 лютого 2002 року. У нелегкий час війни на Сході України цей день є особливим. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба українців на Донбасі. Найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

У фондах наукової бібліотеки представлені видання за даною темою: книги українських письменників: С. Талан «Оголений нерв», Н. Костина «Билет в одну сторону», К. Капошилин «Башня», науково-популярні видання, статті з періодичних видань, в яких розглянуто значення збереження миру для всього людства.

З надією на мир, ми низько вклоняємось воїнам-захисникам, тим, які віддали свої життя за нашу країну, дали нам шанс зростати, радіти й розвиватись у мирній Україні.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ