Стратегічне планування вже багато років є найважливішим елементом системи управління бібліотекою.

У 2021 році наукова бібліотека, беручи до уваги трансформації у системі вищої освіти, почала розробку нової стратегії розвитку.

Стратегію розвитку НБ ТДАТУ на 2021-2025 рр. було розглянуто і затверджено на засіданні методичної ради бібліотеки. Метою реалізації Стратегії є якісна зміна діяльності бібліотеки відповідно до потреб клієнтів, університету, сучасних тенденцій та кращих світових практик за допомогою інноваційних управлінських рішень і сучасних технологій. Десять основних стратегічних цілей були визнані в якості пріоритетних і дозволять бібліотеці активно сприяти університету у підвищенні його конкурентоспроможності.