21 березня відзначається Всесвітній день поезії – свято словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами висловити невисловлюване. Рішення про встановлення свята було прийнято у 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

«Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, переважно, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова».

Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

За одним із тлумачень, поезія є мистецтвом зображати прекрасне в слові. Вам колись хотілося зафіксувати мить? Найпростіше, мабуть, це зробити в кадрі, клацнувши кнопку на фотоапараті. Дещо складніше, але так чуттєво – у музиці. Для когось же найприроднішим інструментом зафіксувати мить стане слово. А може, ви проживаєте життя крізь танець чи граючи на сцені? Як би там не було, у кожного власний спосіб висловити поезію душі. Озирніться довкола, відшукайте поезію в буденному, чомусь дуже знайомому, але такому, що знову і знову вас надихає, як-от ранкове сонце морозного дня, букет перших квітів, куплений з тремтячих рук бабусі, сміх дитини чи відблиски сонячних зайчиків на стіні.

У цей світлий, сонячний і весняний день вітаємо всіх творчих особистостей. І особливо хочемо подякувати нашим землякам – поетам Запорізької області, які радують наші душі віршами та подарували свої книги науковій бібліотеці ТДАТУ: Олегу Гончаренку, Олександру Прихненку, Тетяні Сітніковій, Ользі Бабковій, Віктору Семеновському, Олені Бузан, Ользі Данник, Любові Золотарьовій, Олесю Дзигі, Людмилі Дзвонок, Тетяні Данілевській.

З Днем поезії, дорогі таланти! Бажаємо вам частіше бути натхненними і творити прекрасне, писати душевні рядки і робити наш світ красивішим. Читаючи вас, жити не так сумно, і повсякденна рутина розсіюється, як дим.

Тетяна Кас’янова,
провідний бібліотекар