До Дня працівників сільського господарства, який щорічно відзначається в Україні у третю неділю листопада, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Природний відбір: органічне сільське господарство».

3Наш університет на протязі багатьох років є кузнею кадрів для сільського господарства. Сучасний Таврійський державний агротехнологічний університет створювався протягом століття. Першим з навчальних закладів технічного спрямування у Мелітополі було реальне училище, засноване за ініціативою колишнього земства в серпні 1874 року. А в 1938 році Мелітопольський інститут інженерів-механіків сільського господарства (МІІМСГ) став функціонувати як самостійний вищий навчальний заклад.

20 квітня 1994 року постановою Кабінету Міністрів України на базі Мелітопольського інституту механізації сільського господарства було створено Таврійську державну агротехнічну академію. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року № 311-р «Про реорганізацію Таврійської державної агротехнічної академії» виш було реорганізовано у Таврійський державний агротехнологічний університет.2

На виставці представлені періодичні видання «Зерно», «Агроном», «Пропозиція», «Аграрний тиждень», «Agroexpert», Farmer, та інші. Часописи підіймають такі питання, як «Органічний NO-TILL», «Сівба по стерні», «Сівозміни в землеробстві України», «Як отримати гарантований врожай зерна на півдні степу України», та інші.

Представлені видання: міжвідомчий тематичний науковий збірник «Землеробство», С. П. Танчик «NO-TILL і не тільки. Сучасні системи землеробства», В. Гридчин «Роль биологизации земледелия в возрождении сельского хозяйства», «Какое удобрение лучше? СИДЕРАТЫ», «Раціональна система ведення землеробства», А. Подолінський «Біодинаміка – землеробство майбутнього», Т.В. Герасько «Еколого-біологічне (органічне) рослинництво», «Фермерське землеробство», І.Є. Овсінський «Нова система землеробства», В.Х. Ківер «Фертигація і гербігація в зрошувальному землеробстві України», а також 10 книг з розділу «Органічне землеробство»: «Вирощуємо зернові і круп’яні культури», «Вирощуємо огірки і помідори », «Вирощуємо бобові» та інші.

1Ідея органічного виробництва полягає у повній відмові від застосування ГМО, антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. Це призводить до підвищення природної біологічної активності у ґрунті, відновлення балансу поживних речовин, підсилюються відновлювальні властивості, нормалізується робота живих організмів, відбувається приріст гумусу, і як результат – збільшення урожайності сільськогосподарських культур.

Органічні продукти та їхнє виробництво – це практика чистого виготовлення здорових продуктів харчування. Органічне землеробство полягає у мінімальному обробітку ґрунту. Використання органічних технологій у землеробстві ведуть до підвищення природної біологічної активності у ґрунті та відновлення балансу натуральних поживних речовин. За умов ведення органічного господарства підсилюються відновлювальні властивості, нормалізується робота живих організмів, відбувається відновлення гумусу, і як результат – збільшення урожайності сільськогосподарських культур та підвищення якості зерна.

Необхідність покращення родючості сільськогосподарських земель через «розумне фермерство» поділяли і поділяють велика кількість фахівців сільського господарства.

Фермери в усьому світі дедалі переходять на раціональні технології органічного землеробства – «органічний NO-TILL», які базуються виключно на натуральних, природних засобах підтримки родючості землі. Така тенденція тільки розпочинається в Україні, але масштабніший перехід українського сільського господарства буде успішним лише за умов підтримки органічних Агро технологій на державному рівні. Адже родюча земля – це запорука збагачення української нації.

Наукова бібліотека щиро вітає всю університетську спільноту з Днем працівників сільського господарства. Бажаємо міцного здоров’я, наснаги, миру, злагоди, невичерпних життєвих сил і нових здобутків!

Світлана Орлова,

провідний бібліотекар