Опубліковано останній світовий рейтинг інституційних репозитаріїв університетів та інших науково-освітніх установ (Transparent Ranking of Repositories) від Webometrics.

Головна мета цього рейтингу – стимулювати обмін інформацією між ученими всього світу засобом публікацій результатів досліджень на своїх сайтах. Як і Webometrics університетів, рейтинг репозитаріїв вимірюється два рази на рік.

За результатами лютневого рейтингу World Repositories 2022 року ElarTSATU Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного посів 392 місце з поміж 3716 інституційних репозитаріїв світу, і це вище на 20 позицій ніж торік. Серед українських ЗВО ElarTSATU на 22-й позиції, і це краще на 3 позиції.

До трійки лідерів університетських електронних архівів ЗВО України входять репозитарії: Сумського державного університету (61.7 тис. док.), Національний університет «Львівська політехніка» (43.8 тис. док.), НТУ «Харківська політехніка» (40.7 тис. док.).

На сьогодні ElarTSATU активно збільшує свій документний арсенал, який налічує більше 15 тисяч документів. Репозитарій ТДАТУ представлений у Національному репозитарії академічних текстів, на Інформаційному порталі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та у восьми світових директоріях і каталогах, що надає змогу представляти наукову діяльність ТДАТУ не лише в нашій країні, але й далеко за її межами. Підтвердженням цього є географії звернень. Це – Швеція, США, Китай, Росія, Великобританія, Польща, Франція, Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Ірландія та ін. Фахівцями відділу інформаційних технологій і комп’ютерного забезпечення проводиться щомісячний моніторинг використання Репозитарію.

Репозитарій це онлайн-сховище для наукових публікацій і досліджень учених. Він є «вітриною» інтелектуальної діяльності університету.

Висока оцінка досягнень університету є результатом наполегливої праці співробітників наукової бібліотеки і всього колективу ТДАТУ. Адже кожен із нас щоденно формує рейтинг ТДАТУ на національній та міжнародній аренах.

Для подальшого розміщення публікацій в Інституційному Репозитарії ТДАТУ надсилайте ваші матеріали на
e–mail: tsaamelitopol@gmail.com

Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення