Наукова бібліотека ТДАТУ є Головною бібліотекою, здійснює загальне методичне керівництво та координує діяльність Запорізького територіального об’єднання сільськогосподарських бібліотек (ЗТО СГБ).

До складу об’єднання входить 9 бібліотек, у т.ч. 3 бібліотеки науково-дослідних установ та 5 бібліотек коледжів: Мелітопольського, Оріхівського, Бердянського, Ногайського і Василівського. Найбільш плідно Головна бібліотека співпрацює з бібліотеками фахових коледжів ТДАТУ.

Наукова бібліотека проводить семінари, тренінги, практичні заходи з підвищення кваліфікації. Також щороку проводиться аналітичний огляд звітів бібліотек коледжів та надаються рекомендації щодо покращення роботи за всіма напрямками. В останні роки було підготовлено ряд методичних матеріалів серед яких: «Ділове досьє бібліотекаря», «Наукова бібліотека Таврійського ДАТУ: практика роботи», буклет «Web-ресурси та послуги наукової бібліотеки – коледжам ТДАТУ», «Путівник по бібліотекам коледжів Запорізького територіального об’єднання сільськогосподарських бібліотек».

З нагоди 35 річчя з дня створення ЗТО СГБ Головною бібліотекою підготовлена відео-презентація «Запорізьке територіальне об’єднання сільськогосподарських бібліотек. Працюємо разом, працюємо на результат»

Ситуація з пандемією, що охопила світ у 2020 році продовжується, тож сьогодення вимагає активної присутності бібліотек закладів освіти різних рівнів у медіа-просторі, у першу чергу, для забезпечення освітнього та виховного процесів.

Особливістю роботи бібліотек в період карантину є віддалений доступ до джерел інформації та активне спілкування з користувачами. Нагальною потребою сьогодення є створення і надання доступу до електронного каталогу, електронної бібліотеки з підручниками, навчальними посібниками, лекціями викладачів тощо, що суттєво допомагає студентам у навчанні.

Веб-сторінка бібліотеки – це як візитна карта книгозбірні, просування її ресурсів, послуг та представлення діяльності. Контент має бути сучасним, інформативним, креативним, якісним, актуальним.

Усі бібліотеки мають свої веб-сторінки на сайтах коледжів. Наукова бібліотека постійно проводить моніторинг роботи бібліотек фахових коледжів ТДАТУ, тим більше під час карантинних обмежень. Зокрема, було проаналізовано інформаційний контент веб-сторінок книгозбірень, отримано відповіді на низку важливих питань. Чи стала робота продуктивнішою? Чи з’явилася більша кількість користувачів? Які послуги пропонують бібліотеки фахових коледжів в режимі онлайн? Чи задовольняє інформаційний контент веб-сторінок користувачів?

Наразі, вже є можливість зробити певні висновки. Необхідно активізувати роботу з веб-сторінками щодо поінформованості користувачів про діяльність бібліотек, створити умови для доступу користувачів до інформації, регулярно поповнювати освітні веб-ресурси книгозбірень.

Отже, робота в медіа-просторі – це сучасний і важливий напрямок, який потребує максимальної уваги та зосередженості, швидкого реагування та активності, креативності та бажання покращення веб-сторінок своїх бібліотек.

Фахівцям бібліотек ЗТО СГБ, особливо під час дистанційного навчання, стане у нагоді підготовлений Головною бібліотекою інформаційно-методичний дайджест «Робота бібліотек в онлайн-режимі» де зібрано актуальні матеріали, які допоможуть ефективно вибудувати роботу на час карантину і після нього.

Головна бібліотека об’єднання завжди відкрита для спілкування та надання необхідної методичної допомоги.

Ольга Почепня,
заступник директора