Останні роки українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів. Академічна доброчесність – це моральний кодекс та етичні правила цивілізованого наукового та освітнього співтовариства. Поняття «академічної доброчесності» включає в себе такі цінності, як підтримка академічних стандартів; чесність і ретельність у дослідженнях і науковому видавництві; запобігання шахрайству, фальшуванню та плагіату.

Впровадження принципів академічної доброчесності у ТДАТУ – це питання підняття якості вищої освіти та репутації самого ЗВО, підвищення його рейтингу, визнання дипломів університетів на європейському та світовому рівнях, підвищення конкурентоспроможності випускників.

Впродовж двох років фахівці бібліотеки проводять для студентів університету медіа-бесіду про забезпечення принципів академічної доброчесності в освіті взагалі і в нашому закладі зокрема. Студентів знайомлять із Статутом університету, Кодексом честі ТДАТУ та ін. Бібліотека закликає дотримуватися принципів академічної доброчесності та формує середовище, у якому порушення академічної доброчесності є неприпустимим.

Відділ наукової бібліографії презентує експрес-виставку «Складові академічної доброчесності». На виставці представлені книги, журнали, нормативні документи даної тематики. До перегляду виставки запрошуються всі зацікавлені в тому, щоб українська освіта та наука базувалася на принципах академічної доброчесності та була конкурентною в світовому вимірі.

Ольга Мосюр

бібліотекар І категорії

відділу науково-бібліографічної

та інформаційної роботи