24 – 25 жовтня 2019 року в Науковій бібліотеці ХНТУСГ імені Петра Василенка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Бібліотечно-інформаційне середовище як драйвер змін та інновацій в освіті”. Наукову бібліотеку ТДАТУ на конференції представляли: Білоцька О.М., директорка наукової бібліотеки; Семенюк Н.М., завідувачка відділу наукової бібліографії; Вовченко С.В., бібліографіня 1 категорії.

Організатори конференції – наукова бібліотека ХНТУСГ, кафедра ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін. Перед початком роботи конференції до її учасників з вітальним словом звернувся проректор з наукової роботи університету Мельник В.І. Він відзначив важливу роль наукових бібліотек у супроводі освітнього процесу та побажав учасникам конференції плідної роботи і успіхів у професійній діяльності.

В обговоренні ролі бібліотек ЗВО у сприянні розвитку інституціональних місій і цілей, активізації інноваційних процесів у забезпеченні бібліотеками інформаційного супроводу науки та освіти на сучасному етапі, прийняли участь більше 60 фахівців бібліотек ЗВО Харкова, Львова, Києва тощо. Також було розглянуто питання надання вільного доступу до науково-освітніх ресурсів, ролі бібліотеки у просуванні результатів наукової діяльності університету до вітчизняного та світового науково-інформаційного середовища, розвитку інноваційно-комунікаційних технологій, диверсифікації управління бібліотекою ЗВО, а також фондів рідкісних і цінних видань як фактору забезпечення науково-дослідної діяльності.

На заході старшим викладачем, практичним психологом Омельченко Г.Ю. було проведено коуч-тренінг «Перший крок до змін». Також було презентовано новий формат спілкування – книжковий Book-swap.

Учасникам конференції було запропоновано надати оцінку доповідям шляхом анкетування. В результаті чого найкращими виступами визнано :

Бібліотечне кураторство як складова науково-практичних зв’язків між бібліотекою та вченим: сучасний стан. Штан Г.В., канд. іст. наук, завідувач сектору ЦНБ ХНУ ім. В.Н.Каразіна
Використання Telegram-бота в роботі сучасної бібліотеки на прикладі НТБ Національного аерокосмічного університету ім.М.Є.Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Стригун Т.В., завідувачка сектору, Главатий О.О., завідувач сектору бібліотеки НТБ НАУ ім. М. Є.Жуковського «ХАІ».

Віртуальні екскурсії, вебквести, ком’юніті: навчаємось, навчаємо, співтворимо. Перевозник Т.В., головна бібліотекарка НБ ХНТУСГ, Грабар Наталя Григорівна, канд. наук із соц. комунікацій, доцента кафедри культурних універсалій ХНТУСГ.

Дякуємо колегам з наукової бібліотеки ХНТУСГ імені Петра Василенка за цікаву та змістовну конференцію, за теплий гостинний прийом!