let-them-pitch-facebook-event-cover-1280x720-215 березня проводиться Всесвітній день промов. Виник з ініціативи Симона Гібсона на Афінській конференції по демократії в 2015 році. Ідея свята полягає в створенні безкоштовної бази даних для сучасних та історичних виступів. Виступи змінюють світ соціально, політично, в мистецтві, бізнесі і релігії. Ці березневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Людська мова передує писемності на десятки тисяч років. Ніхто точно не знає скільки років розмовної мові. Хоча поширена думка, що жінки говорять більше за чоловіків, докази непереконливі.
Промова вимагає використання десятків м’язів губ, горла та язика, але говорити нормальним тоном не більш утомливо, ніж сидіти у тиші. Французький філософ Жан-Жак Руссо стверджував, що мова виникла не за потребою, а як спосіб вираження наших пристрастей. Етнографи ХХ століття розробили «аналіз розмов» як спосіб дізнатися про різні культури за допомогою запису та аналізу повсякденного мовлення.

Сьогодні ми все більше звикаємо до нової реальності: віддаленої роботи, зустрічей по зуму, віртуальних виступів. Та як зробити, щоб наші активності в онлайні були не менш ефективні, ніж докарантинні? Відповідь проста: правильно підготуватися. Своїми лайфхаками з ефективної підготовки до онлайн-виступу ділиться з HappyMonday тренерка спікерів, співзасновниця keywords.agency Дзвінка Завалій.