29 жовтня наукова бібліотека разом з командою студентів ТДАТУ взяли участь у Всеукраїнському інтелектуальному батлі серед студентів ЗВО України «Велесова ніч». Онлайн захід проходив в рамках Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності за ініціативи НБ КНУКіМ, ХНБ імені В. Короленка та Харківського відділення УБА.Географія учасників досить велика – у заході взяли участь представники 12 університетів України, загалом у інтелектуальному змаганні зійшлися 63 учасники.

Батл проходив на платформі Kahoot. У заході взяли участь представники всіх факультетів ТДАТУ: Світлана Ускова – 21 АІ – Механіко-технологічний факультет, капітан команди; Єгор Драголов – 21ГМ – Механіко-технологічний факультет; Софія Радіонова 21 ХТ – Факультет агротехнологій та екології; Євген Назаров – 21 СКН – Факультет енергетики і комп’ютерних технологій; Микола Кісельов – 11 ПУ – Факультет економіки та бізнесу. Модератор команди від наукової бібліотеки – Світлана Голодова – завідуюча відділом НБ.

Команда ТДАТУ та її капітан Світлана Ускова, зайняли друге місце. Усі гравці отримають сертифікати, а переможці призи – сучасні українські книги.

Гравці діджитал-вікторини відповідали на 25 питань. 10 питань вікторини стосувалися свята Хеловін (за матеріалами книг, фільмів-жахів, традицій святкування у різних країнах світу), 10 питань про Велесову ніч та українські міфічні істоти, 5 питань гри були присвячені творчості української письменниці Дари Корній.

Дара Корній (Мирослава Іванівна Замойська) — сучасна українська письменниця жанру фентезі, журналістка. Лауреатка всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв Коронація слова (Третя премія 2010, Вибір видавців 2011, 2012). Золота письменниця України (2016). Її твори вийшли загальним накладом 200 тисяч примірників.

Письменниця була присутня на Батлі та розповіла про українські традиції святкування Велесової ночі, обряди та звичаї.

Доречі, у фондах наукової бібліотеки ТДАТУ творчість Дари Корній представлена виданнями: «Зірка для тебе», «Зворотний бік світла», «Троян зілля», «Вогнехмарник».

Вітаємо переможців Батлу та щиро дякуємо організаторам.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ