шаблонДва тяжких роки українці живуть в умовах страшної повномасштабної російсько-української війни. Вранці 24 лютого по території нашої Незалежної України зухвало і віроломно вдарили російські ракети. Ворог розпочав злочину війну проти миру, фундаментальних принципів та норм міжнародного права.

У Мелітополь війна прийшла у її перші хвилини. У звичайний лютневий четвер мелітопольці мирно спали, коли їхній сон перервав потужні вибухи по військовій базі аеродрому, де розміщувалася 25-та транспортна авіаційна бригада.

Вже ввечері 24 лютого військова техніка базувалася на південному в’їзді до нашого Медового міста. Мелітопольці всіляко чинили спротив російським фашистам, виходили на багаточисельні мітинги, але ворог не хотів відступати.

27 травня окупацію в повному масштабі відчув і Таврійський ДАТУ. Під супроводом російських військових до університету вдерлася фейкова «нова влада», яку підтримали викладачі і співробітники-зрадники, які ще вчора славили Україну. Будівлі навчальних корпусів і гуртожитків разом з документацією та матеріально-технічною базою були захоплені. На базі 5 закладів Запорізької області було створено так званий «Мелітопольський університет імені Макаренка».

ТДАТУ та всі структурні підрозділи, в тому числі і 5 коледжів з окупованих територій, були переміщені до Запоріжжя, а Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ на базу Кропивницького фахового коледжу. Це рішення було складним, але правильним: створення безпечного освітнього середовища та поновлення освітнього процесу в умовах воєнного стану – ці аспекти стали пріоритетними у керівництва університету.

Колективу однодумців ТДАТУ, які залишилися вірними рідній Альма-матер, за два роки війни вдалося не тільки поновити освітній процес, не розгубити здобувачів, а й успішно провести дві вступні кампанії. У 2023 році отримувати вищу освіту у Таврійському ТДАТУ вирішила рекордна кількість здобувачів – до університету вступило більше 2 000 студентів. І це при тому, що вся матеріально-технічна база залишилася в окупованому Мелітополі.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного вистояв і продовжує тримати освітянський фронт.  У темні часи добре видно світлих людей. Війна зміцнила колектив та здобувачів ТДАТУ. Сьогодні колектив ТДАТУ саме такий. Сила і витримка колективу вражає!

Шлях до Перемоги важкий.

Україна вистояла та продовжує боротьбу за свою Незалежність!

ТДАТУ вистояв та для багатьох став прикладом незламності!

Віддаємо шану хоробрості і героїзму ЗСУ, які захищають Україну.

Віримо   нашим силам оборони, адже на них наша надія!

Віримо у Перемогу та скоріше повернення до рідного, українського Мелітополя.

Вистояли, працюємо, переможемо!

photo_2022-09-01_21-12-19-1024x512