В студентській практиці, при виконанні курсових (дипломних) проектів та у подальшій інженерній або науковій роботі, виникає потреба проведення патентних досліджень. Метою таких досліджень є, зокрема, виявлення світових тенденцій в галузі, запобігання дублювання розробок, формування бази посилань для патентування власних розробок.

Незважаючи на всі переваги патентної інформації, використовується вона недостатньо. Нехтують патентною інформацією в основному через її великий обсяг, недостатнє володіння іноземними мовами, труднощами у користуванні пошуковими базами.

10 жовтня в науковій бібліотеці університету зустрічали магістрів-дослідників 15 МБАІ та студентів 23 САІ групи механіко-технологічного факультету разом з викладачами – доцентом кафедри МСТТ Болтянським О. В. та доцентом кафедри ТСС АПК Болтянським Б. В.

Фахівці бібліотеки розповіли про Державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент) – інституційну складову державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні, надали вичерпну інформацію про можливість використання пошукової системи Цифрової патентної бібліотеки, визначення класів Міжнародних класифікацій (Міжнародної патентної класифікації, Міжнародної класифікації промислових зразків), складання ефективного пошукового запиту, проведення різних видів патентно-інформаційного пошуку.

Після заняття магістри мали змогу самостійно зробити патентний пошук за темами своїх досліджень.