Керуючись цим принципом і розуміючи важливість практики у будь-якій справі, особливо коли мова йде про національне багатство України  – ґрунти,  у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного робочою програмою з вивчення дисципліни «Ґрунтознавство з основами геології» передбачено проведення навчальної практики для студентів спеціальностей «Агрономія» та «Садівництво і виноградарство». Удосконаленню процесу практичної підготовки та поглибленню теоретичних знань студентів сприяє створення філії кафедр на базі Мелітопольської дослідної станції садівництва імені М.Ф. Сидоренка та багаторічна плідна співпраця з вченими цієї установи, які залюбки діляться своїм досвідом з майбутніми фахівцями аграрної справи.

Фото 1

Фото 2

Традиційно на п’ятому тижні навчання студенти мають змогу перевірити свої знання на практиці, засвоїти нові уміння, проявити дослідницькі якості…А ще зрозуміти, що ми – частина природи, ми можемо її досліджувати та змінювати на краще, оцінити особливу незрівнянну красу щойно закладеного ґрунтового розрізу, зрозуміти особливості будови профілю найціннішого скарбу нашої країни – Чорнозему…І ще раз впевнитися, що вибір професії зроблено вірно!!!

Потрібні докази? Вони в очах та посмішках хлопців, в золотому волоссі дівчат, у жартах під час роботи на свіжому повітрі, у викликах: «Тепер мені зрозуміло, що таке профіль, структура, гранулометричний склад, включення, новоутворення (у кожного своє)…», в багряному листі та рум’яних щоках, у смартфоні, який, нарешті, забули у кишені!

Фото 3

Фото 4

Фото 5

Фото 6

Не даремно, у індусів існує вислів: «Скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я зможу запам’ятати, долучи мене до участі – і я зрозумію». Сподіваємося, що отримані знання знайдуть у майбутньому гідне застосування у подальшому навчанні та професійній діяльності наших студентів!

Матеріал підготовано Малюк Т.В.

Фото 7

Фото 8

Фото 9

Фото 10

Фото 11