Практика студентів є обов’язковою складовою частиною процесу підготовки фахівців будь-якої спеціальності, оскільки саме на практиці студенти знайомляться з основами своєї майбутньої роботи.

Є декілька видів практик: навчальні, навчально-виробничі, виробничі, науково-дослідні та інші. На молодших курсах звичайно проводять навчальні практики, які мають своєю метою поглибити і закріпити теоретичні знання студентів з певних дисциплін, виробити навички практичної і дослідницької роботи, ознайомити із сучасним обладнанням тощо.

Перед початком літньої сесії 2017-2018 навчального року у студентів першого курсу ТДАТУ спеціальності «Агрономія», «Садівництво і виноградарство» та «Агроінженерія» відбулися навчальні практики з агрометеорології, агроекології та ТВПР (Технології виробництва продукції рослинництва) під керівництвом викладачів кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки Тодорової Л.В., Покопцевої Л.А., Нєжнової Н.Г. Програмою практик було передбачено агрометеорологічні обстеження посівів і насаджень дослідних ділянок ТДАТУ, аналіз умов формування і існування агроекосистем, визначення стану та структури агрофітоценозу тощо.

На початку навчальної практики студенти-першокурсники в лабораторії моніторингу якості ґрунтів та продукції рослинництва заклали дослід на визначення алелопатичних властивостей насіння деяких сільськогосподарських культур під час проростання (в чашках Петрі). Результати їх першого наукового дослідження були математично та статистично опрацьовані наприкінці практики, зроблені перші аналізи результатів спостережень та висновки.

P5050012

P5050013

P5050018

Найулюбленіша частина практики викладачів та студентів – екскурсії. Дуже вдячні начальниці  метеостанції м. Мелітополь Жулінській Валентині Іванівні за змістовну цікаву розповідь про роботу гідрометеорологічної служби України, особливості роботи метеостанції та агрометеоролога, принципи роботи основних метеорологічних приладів, отримання інформації та оформлення первинної документації.

IMG_20180406_090332_HDR

IMG_20180406_090602_HDR

IMG_20180406_090715_HDR

IMG_20180406_090718_HDR

IMG_20180406_091900_HDR

На дослідних ділянках ТДАТУ студенти опановували методики визначення видового складу агрофітоценозу, забур’яненості посівів, вчилися визначати фази розвитку культур, стан рослин тощо.

IMG_20180406_091036_HDR

Не обійшлося без «трудового десанту», адже створення агроекосистем (дослідних полів, теплиць, садів) і підтримка їх стану відбувається за безпосередньої участі студентів ТДАТУ.

20180619_100126

Отже, програма практик була виконана у повному обсязі.