optima-displaced

Кафедрою рослинництва та садівництва ім. проф. В.В. Калитки ТДАТУ була подана заявка до участі у проєкті «Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи» (OPTIMA). Метою проєкту є впровадження ідей та практик відкритої науки (Open Science) в Україні, зокрема відкритого рецензування (Open Peer Review). OPTIMA фінансується ЄС в межах програми Erasmus+. Координатором є Національний університет «Львівська політехніка», а до консорціуму входять університети та інші організації з Австрії, Бельгії, Нідерландів, Франції, Польщі та України.

В межах проєкту OPTIMA передбачено розроблення та впровадження онлайн-платформи відкритого рецензування, орієнтованої на наукові конференції.

За результатами першого відбору наукових конференцій українських переміщених закладів вищої освіти було відібрано 14 конференцій різної тематики, основними організаторами яких є 9 переміщених вишів. До відібраних конференцій потрапила конференція «Актуальні питання виробництва продукції рослинництва та садівництва» запропонована кафедрою рослинництва та садівництва ТДАТУ.

Проєкт передбачатиме:

• розгортання окремого підсайту для кожної конференції з довільною кількістю сторінок, які міститимуть усю необхідну інформацію, мультмедійні матеріали тощо;
  • підсистему ефективного прийняття та опрацювання онлайн-заявок від авторів з врахуванням особливостей кожної конференції та найкращих практик відкритої науки;
  • підсистему комунікації між авторами, менеджерами (секретарями конференцій) та рецензентами через відкриті рецензії, коментарі тощо;
  • використання найкращих практик веб-розробки: адаптивності до мобільних пристроїв, веб-доступності, відповідності вимогам GDPR та українського законодавства тощо;
  • формування міжнародної віртуальної спільноти вчених-рецензентів, яка покликана сприяти інтернаціоналізації української вищої школи та забезпечити сталий розвиток платформи після завершення проєкту.

Початок навчання та менторингу менеджерів конференцій відбудеться вже в квітні 2023 р., а запуск самої платформи — в липні цього року.

Сподіваємося на плідну співпрацю з проєктом Оптима, успішну реалізацію запланованих заходів та ефективне проведення конференції «Актуальні питання виробництва продукції рослинництва та садівництва».

Більше інформації за посиланнями:

optimaconferencesselected2023

за матеріалами