Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком, адже за кожною обкладинкою живе цілий світ знайомств, цікавих зустрічей, неймовірних переживань…

Починаючи з 2012 року в усьому світі справжні поціновувачі книги відзначають Міжнародний день дарування книг. Цим святом ми завдячуємо допитливому американському хлопчику та його матусі Еммі Бродмур, засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books, яка й стала ініціаторкою цієї доброї традиції.

Її ідея була широко підтримана волонтерами, бібліотеками, громадськими організаціями, книгарнями та, головне, звичайними читачами, які з радістю відгукнулися на заклик подарувати книгу чи то бібліотеці, чи своїм рідним або друзям. У цей день, зазвичай, прийнято не тільки дарувати книжки один одному, а й залишати їх у людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії, об’єднуючи і тих, хто дарує книги, і тих, хто прищеплює любов до читання.

Звичайно ж, ця добровільна ініціатива, спрямована на популяризацію книги й читання, не обмежується лише одним днем.

В нашому університеті ця гарна справа вже стала традиційною. Вона постійно впроваджується в життя та завжди знаходить підтримку з боку керівництва, викладачів та співробітників. Завдяки цій допомозі фонд бібліотеки постійно поповнюється новими виданнями.

Тож сьогодні ми висловлюємо щиру вдячність усім, хто в різні роки долучався до благородної справи – дарування книжок: Сергію Авдєєнко, Володимиру Кюрчеву, Дар’ї Легезі, Ірині Івановій, Олені Воронянській та багатьом іншим.

До складу подарованих увійшли видання з історії, краєзнавства та мистецтва. Серед них особливу увагу привертають таки видання, як: Авдеенко С. И. Война и кино Григория Чухрая; Апанович О. М. Гетьмани України і кошові отамани Запорозької Січі; Михайло Грушевський : фотоальбом; Кіпіані В. Дисиденти; Сухінін Д. В. Українське козацтво; Шарий Г. П. Мелитополь. Времена не выбирают… тощо.

Співробітники наукової бібліотеки завжди щиро вдячні за подарунки, бо впевнені – вони допоможуть у відродженні культури та духовному зростанню і обов’язково знайдуть свого читача. Велике спасибі читачам, котрі люблять книги і діляться ними з іншими.

Ольга Цикало, зав. відділом ФНОД