Сьогодні IT-фахівці відзначають своє професійне свято.

Це неофіційне свято приурочене до презентації 15 лютого 1946 року в США першої універсальної електронної обчислювальної машини ENIAC I (Electrical Numerical Integrator And Calculator). По суті вона відчинила двері в нові цифрові технології, ставши прототипом сучасного комп’ютера. Перша радянська цифрова ЕОМ розпочала свою дослідну експлуатацію тільки к січню 1952-го року.

Сьогоднішнє свято, скоріше більш історичний день, коли людство впевнено доторкнулося до витоків самого початку становлення і розвитку ери цифрових технологій.

У чинному календарі, за даними проекту DilovaMova.com, є вже три дати, які поважаються фахівцями даного напрямку і деякі з них ще не цілком закріплені на офіційному або законодавчому рівні.

День комп’ютерника і програміста, що відзначається на 256-й день року, який зазвичай випадає на першу половину вересня, швидше більш ідейне свято не байдужих до комп’ютерів і цифрових технологій людей, програмістів.

Невідомо як буде в майбутньому. Можливо програмісти залишать за собою вересневе свято, а фахівці з «заліза» відзначатимуть своє професійне свято в лютому. Однозначно можна констатувати одне – цифрові технології міцно увійшли в нашу сучасну дійсність і навряд чи покинуть нас у найближчій перспективі.

Таврійський ДАТУ також причетний до цієї дати, тому що у 2004 році в ТДАТА була відкрита нова спеціальність «Інформаційні технології проектування». Сьогодні Університет готує фахівців зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки».

Наукова бібліотека вітає всіх, хто так чи інакше причетний до свята інформаційних технологій, комп’ютерної архітектури, програмного забезпечення і всього-всього, що пов’язано з електронно-обчислювальними процесами.

Хочемо побажати, щоб в один клік збувалися всі ваші бажання, з комп’ютером будь-якого “віндовса” бути на “ти”.

Нехай для щастя стоїть надійний антивірус, нехай в житті буде якісне програмне забезпечення удачі і любові.

Відділ інформаційних технологій
та комп’ютерного забезпечення
наукової бібліотеки