Сьогодні, 22 квітня міжнародна спільнота відзначає День Землі. Це своєрідне свято об’єднує жителів усієї планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження природних ресурсів, якими наділила нас природа. Цей день став загальнолюдським святом любові та турботи за наш спільний дім.

У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси та багатства нашого спільного дому.

Історія цього свята розпочинається в Америці, де у 1971 році був започаткований щорічний тиждень землі. Акція стала дуже популярною серед населення, а її засновник, сенатор Гейлорд Нельсон був удостоєний високої державної нагороди. У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На даний час ця дата відзначається у 193 країнах світу кожного року.

Символом дня є зелена грецька літера Θ (Тета) на білому фоні. Логотипом – зображення планети Землі (зараз використовується фото, зроблене астронавтами з Аполлону-17 на півдорозі до місяця) на темно-синьому фоні.
Метою свята є привернення уваги суспільства до проблем екології, заклик дбати про природу. Вважається, що сьогодні кожен має зробити для Землі щось корисне: прибрати засмічену ділянку, чи посадити дерево. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.

У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє – те й пожне. Не будемо про це забувати!

Наукова бібліотека у своїх фондах має чималу кількість підручників,  науково-популярних книг, електронних видань, часописів, присвячених темі екологічних проблем в Україні. Ось деякі з них: М. Мусієнко «Екологія: охорона природи», Р. Панас  «Рекультивація земель», К. Коваленко «Основи екологічної культури», І. Примак «Екологічні проблеми землеробства», В. Джигерей «Екологія та охорона навколишнього природного середовища» та інші.

Ольга Цикало, бібліотекар
абонементу художньої літератури