Хороша новина! У квітні на абонемент художньої літератури надійшли нові книги. А ми їх так чекали… І навіть, така неприємність, як карантин стане нам в нагоді, щоб прочитати гарну книгу. Бо на це у нас з’явиться вільний час.

1. Ахерн С. Женщина, у которой выросли крылья: рассказы/ Сессилия Ахерн; пер. с англ. К. Ересько. – М.: Иностранка, Азбука-Аттикус, 2018. – 352 с.

Несподіваний вибір сюжетів і тем в лаконічному форматі. У повсякденний світ вплітаються фантастичні сюжети, вторгаються магічні сили. Безіменних героїнь легко впізнати, це абсолютно звичайні жінки в незвичайних обставинах, які змінюють їх життя, змушуючи змінитися їх самих. Знайти сили для перетворення, знайти крила – завдання кожної з них. Вони зуміють.

2. Ґэлбрейт Р. Смертельная белизна: роман/ Роберт Ґэлбрейт. – М.: Азбука, Иностранка, 2019 . – 672 с. (Иностранная литература. Современная классика)
Спроби докопатися до істини поведуть Страйка і його помічницю Робін Еллакотт (яка стала повноцінним партнером в їхньому агентстві) складним звивистим шляхом: від окраїнних клубів, де збираються противники Лондонській олімпіади, – до просочених інтригами коридорів влади, від парламентських кабінетів – до оповитого таємницею маєтку в глибині Оксфордширу.

3. Кван К. Безумно богатая китайская девушка: роман/ Кевин Кван; пер. с англ. Н. Власовой. – М.: Иностранка, Азбука-Аттика, 2020. – 544 с.
Для того щоб пробитися у вищий світ Сінгапуру і Гонконгу, недостатньо мати в кишені мільярд-другий, тут необхідна особлива стратегія і керівництво досвідченого консультанта, інакше так і залишишся жалюгідним розбагатілим вискочкою.

4. Кван К. Проблемы безумно богатых азиатов: роман/ Кевин Кван; пер. с англ. Н. Власовой. – – М.: Иностранка, Азбука-Аттика, 2020. – 576 с.
Продовження трилогії, розпочатої романом «Шалено багаті азіати», яка стала міжнародним феноменом: переклад на два десятки мов, багатомільйонні продажі, екранізація під керівництвом такого досвідченого продюсера, як Ніна Джейкобсон, фільм «Шалено багаті азіати» зібрав в світовому прокаті 240 мільйонів, і вже знімаються продовження.

5. Лабковский М. Хочу и буду/ Михаил Лабковский. – К.: Форс, 2020. – 320 с. – (Психология, философия)
Психолог Михайло Лабковський цілком упевнений, що людина може і має право бути щасливою та робити лише те, чого хоче. Його книжка про те, як зрозуміти себе, досягти гармонії та навчитися отримувати задоволення від життя.

6. Лавкрафт Г. Ф. Таящийся у порога: повести, рассказы/ Говард Филлипс Лавкрафт; пер. с англ. В, Дорогокупли и др. – М.: Иностранка, Азбука-Аттика, 2020. – 480 с. – (Иностранная литература)
Говард Філліпс Лавкрафт став маяком і орієнтиром цілого жанру, кумиром як широких читацьких мас, так і рафінованих інтелектуалів, невичерпним джерелом натхнення для кінематографістів, та й саме його ім’я стало значущим.

7. Леви М. Где ты?: роман/ Марк Леви; пер. с фр. О. Косовой. – М.: Иностранка, Азбука-Аттикус, 2019. – 288 с.
Філіп і Сьюзен прив’язалися один до одного з дитинства, здавалося, у них попереду чудове безхмарне життя. Однак загибель батьків змушує юну Сьюзен по-новому поглянути на навколишній світ: вона розуміє, що їй недостатньо простого сімейного благополуччя поруч з коханою людиною, її мета – допомагати тим, хто потрапив у біду.

8. Мейл П. Мои двадцать пять лет в Провансе/ Питер Мейл; пер. с англ. Н. Жутовской. – СПб.: Азбука, 2020. – 224 с. – (The Big Book)
Де ще сонце світить триста днів на рік? Де ще ви знайдете справжнє rosé, іноді з ароматом винограду, іноді сухе – цей смак літа в вашому келиху? І де ще живе стільки доброзичливих людей зі спокійним характером, які ведуть розмірене життя і позбавлені сучасної звички нервувати і весь час кудись поспішати? Перелік нескінченний, а відповідь одна – звичайно у Провансі.

9. Олкотт Л. Маленькие женщины: роман/ Луиза Мэй Олкотт; пер. с англ. И. Бессмертной. – СПб.: Азбука, Азбука-Аттикус, 2021. – 416 с. – (Азбука-бестселлер)
Історія сімейства Марч, в якому підростають чотири дружні, але несхожі одна на одну сестри, укладає в собі пізнавані перипетії юності, дорослішання, дружби і любві.

10. Сеттерфилд Д Беллмен и Блэк, или незнакомец в черном: роман/ Диана Сеттерфилд; пер. Василий Дорогокупля – М.: Азбука, 2014. – 384 с. – (The Big Book)
У дитинстві Вільям Беллмен вбиває з рогатки грака; неможливий, через все поле, постріл проте влучає в ціль. Вчинок цей незабаром забувається, але має непередбачувані та трагічні наслідки через багато років, коли Вільям вже виріс, став шанованою людиною, щасливо одруженим, з чотирма дітьми.

11. Уортон Эдит Эпоха невинности: роман/ Эдит Уортон. – Х.: Изд-во «Ранок»: «Фабула», 2016. – 400 с. – (Столетие)
Трагічна і пронизлива історія кохання, що потрясла основи основ вищого світу Нью-Йорка 1870-х, старанно копіює звичаї вікторіанської Англії. Історія чистого і світлого почуття, яке молодий Ньюленд Арчер випробував до блискучої і нещасної графині Еллен Оленській.

12. Фейбер М. Книга странных новых вещей: роман/ Мишель Фейбер; пер. с англ. Е. Калявиной. – М.: Иностранка, Азбука-Аттикус, 2016. – 544 с. – (Иностранная литература)
Священик Пітер Лі отримує пропозицію, від якої не в силах відмовитися, – і відправляється місіонером в неймовірну далечінь, залишивши вдома найцінніше, що у нього є: улюблену дружину Беатрис і кота Джошуа. Шлях його лежить в невідому землю, аборигени якої жадають долучитися до вченню Біблії – “Книги Дивних Нових Речей”.

13. Юдовский М. Богиня: проза/ Михаил Юдовский Х.: Издательство «Фабула», 2016. – 256 с. – (Сучасна проза України)
Прозу Михайла Юдовського – іронічну, тонку, що часом змушує читача сміятися крізь сльози, відрізняє психологічна глибина, емоційна достовірність і рідкісна пильність письменницького погляду.

Тетяна Кас’янова,
провідний бібліотекар