«Шматок землі родючої священний,
Рясної долі світлі береги.
Мій Мелітополю, мій світе наречений,
Чому мені такий ти дорогий?»
В. Кулішова

Одним з найулюбленіших свят в нашій країні по праву вважається День міста. У кожного міста є свій особливий дух, загальний настрій і атмосфера. Будь-яке місто індивідуальне, зі своєю історією і культурою, подіями, трудовими, творчими, спортивними та іншими досягненнями.

Цей день – святковий у календарі кожного мелітопольця, кожного, хто вважає цей чудовий куточок України своєю малою батьківщиною, з якою пов’язані дитячі спогади чи незабутні роки навчання в закладах освіти. У Мелітополя, який святкує в останню неділю вересня своє 237 річчя, теж є свої особливості. Мелітополь – чудове місто, відоме далеко за межами нашої держави, його називають черешневою столицею. Наше місто – батьківщина багатьох талановитих, самовідданих, працелюбних людей, які вписали яскраві сторінки в його біографію. На офіційному YouTube каналі представлена відео-презентація «Життя, гідне пам’яті і пошани», де розповідається про долі знаменитих мелітопольців: Андрія Корвацького – видатного таврійського садівника, «хрещеного батька» мелітопольської черешні, лікаря і громадського діяча; купця-мецената Іллю Стамболі; Архієпископа Сергія Мелітопольського (в миру Олександр Михайлович Звєрєв); художника Олександра Тишлера; письменника Павла Ловецького; садівника, селекціонера, автора і співавтора 37 сортів персика, директора Мелітопольської дослідної станції садівництва Михайла Сидоренка; кінорежисера Григорія Чухрая та ін.

До Дня міста наукова бібліотека ТДАТУ підготувала віртуальну експрес-виставку «Краєзнавчі перлини бібліотеки». На ній представлена література, яка висвітлює різні аспекти життя міста Мелітополя: історію, природу, біографії відомих людей.

Серед представлених видань – репринтне видання 1900 року «Очерк города Мелитополя». Це безцінна праця земського діяча, колекціонера, члена міської управи Мелітополя Павла Каетановіча Дзяковича. У книзі містяться легенди, розповіді старожилів, коротка історія міста, опис економіки і соціальної сфери Мелітополя кінця XIX століття, докладний опис діючих на той час установ міста і реклама.

Родзинкою виставки є фотоальбом «Мелітополь ХХ століття», який відображає історічні віхи розвитку нашого міста. Розглядаючи фотографії альманаху, ми можемо стати свідками найважливіших подій, що відбувалися у Мелітополі в минулому. Сучасні ж знімки відтворюють сьогодення нашого міста та дають змогу милуватися його красою! Також представлено книги Б. Михайлова, М. Крилова, М. Мохова, часопис «Мелитопольский краеведческий журнал» та ін.

Завітайте до наукової бібліотеки та дізнайтесь про факти з життя рідного Мелітополя.

 Читальний зал НБ