Щорічно 27 вересня всі любителі подорожей відзначають Всесвітній день туризму та День туризму в Україні. Це свято заснували члени Всесвітньої туристичної організації у 1979 році.

Для багатьох країн світу саме туризм є основною складовою наповнення бюджету. Україна багата на туристичні місця: могутня річка Дніпро, кaлейдoскoп Тернoпільщини і Львівщини, мoгутність Oдеси і рoмaнтичні перекaзи прo Зaкaрпaття, Буковину, Волинь, Галичину і Таврію, Поділля, Слобожанщину і Полтавщину.

Тільки на Закарпатті знаходиться майже 2 тисячі пам’яток історії – замки Невицький, Паланок, Канків, палац Шенборнів, більше 300 пам’яток природи. Вражає Івано-Франківщина зі знаменитим гірським курортом Буковель, де в горах Карпатах знаходиться найвища на Україні гора Говерла (2061 м). У самому серці Гуцульщини знаходиться мальовниче містечко Коломия, де діє єдиний в Україні музей писанки.

Одещина, Миколаївщина – це мальовничий південь України. На Одещині є своя Венеція – це місто Вилкове, єдине в Україні унікальне місто на воді в дельті Дунаю. Вилкове визнаний туристичний центр, де створений природо-охоронний заповідник «Дунайські плавні», на території 47 тисяч га. під охороною перебуває 65% видів птахів, зареєстрованих в Україні.

Запорізький край… За порогами Дніпра знаходиться великий красень – острів Хортиця, найбільший річковий острів у Європі. Національний заповідник Хортиця пов’язаний з найяскравішими сторінками української історії – вільними запорізькими козаками, творами Гоголя, Богданом Хмельницьким і Запорізькою Січчю.

Ще одне унікальне місце Запорізької області – Кам’яна могила. Це одне з найбільш незвичайних геологічних утворень на землі і найдивовижніший пам’ятник природи «кам’яного острова» налічує близько 14 мільйонів років, що робить його найдавнішим археологічним і культурним пам’ятником України!

У фондах наукової бібліотеки представлено чимало видань за темою туризму: підручники В. Стафійчука і В. Семенова «Туристичне країнознавство», «Менеджмент і маркетинг туризму» за ред. Т. Афонченко та інших. Книги та альбоми для подорожуючих Україною: О. Беликов «УКРАИНА. 30 лучших мест», «УКРАИНА. 30 лучших замков и дворцов», «Украина: путеводитель 500 уголков», В. Супруненко «100 чудес Запорожского края», «150 чудес Запорожского края которые необходимо увидеть», путівник, книги, часописи для тих, кому пасує Львів. Часописи «Український туризм», «Міжнародний туризм», «Мир туризма», «Корреспондент», «Новое время страны» захоплююче формують уявлення про ближнє і далеке зарубіжжя.

На офіційному YouTube каналі представлена відео-презентація “Подорожуй Україною”

Запрошуємо до наукової бібліотеки та щиро вітаємо з Днем туризму всіх любителів досліджувати світ, а особливо викладачів кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму та студентів які навчаються на цій спеціальності.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ