29 листопада 1778 року народився український прозаїк Григорій Квітка-Основ’яненко. Майже все життя письменника було пов’язане з Харковом. Рід Квіток був здавна відомий на Слобожанщині. Предки його обіймали високі старшинські посади в українських козацьких полках Слобожанщини.

У дитинстві Григорій був хворобливим хлопчиком, зміг отримати досить мізерну домашню освіту, однак хлопчик мав доступ до кращих екземплярів світової та української літератури.Родину майбутнього письменника часто відвідував Сковорода. Деякий час Квітка провів на військовій службі, після чого близько 4-ох років провів у монастирі, ведучи напівчернечий спосіб життя. Але, врешті-решт, Квітка покинув Курязький монастир і присвятив себе громадській діяльності і театру.

У 1812 року Квітка організував постійний професійний театр у Харкові і перший час був його директором. Розуміння великої виховної сили театру примусило Квітку написати чимало п’єс російською та українською мовами, а під кінець свого творчого шляху розповісти про історію зародження театру в Харкові в окремій статті, що містить дуже важливі відомості для кожного, хто цікавиться історією театрального мистецтва на Україні.

Проблема виховання людяності, високих моральних якостей в суспільстві хвилювала Квітку постійно, і він намагався розв’язати її багатьма лініями: розвитком театру, літератури, журналістики, відкриттям різних учбових закладів, шкіл. Григорій Федорович Квітка, слідом за Григорієм Сковородою вимагав виховувати молоде покоління відповідно до його природних здібностей.

Квітка публікував твори як українською, так і російською мовою. У 30-ті роки він створив такі відомі твори, як “Маруся”, “Конотопська відьма”, “Сватання на Гончарівці“. Головним принципом Квітки було писати з натури, орієнтуватися у творчості на живу дійсність. Письменник дуже цікавився побутом та звичаями українського народу. У його творах нерідко можна прочитати докладні описи різних народних обрядів.

Письменник помер 20 серпня 1843. Сьогодні його твори вважаються класикою української літератури. Його комедії ставляться на сценах усіх великих українських театрів. Деякі з п’єс Квітки були також екранізовані.

Докладніше http://heroes.profi-forex.org/ua/kvitka-osnovjanenko-grigorij-fedorovich