заставкаВелика частина соціокультурної роботи під час пандемії коронавірусу перейшла у віртуальну площину: відео-презентації, віртуальні виставки, віртуальні книжкові полиці, онлайн флешмоби та акції, тощо.

Представляємо заходи на сайтах НБ ТДАТУ, на сторінці НБ Facebook, та на YouTube каналі НБ.

Відеотека YouTube каналу НБ складає 40 відео-презентацій, створених бібліотекою, основна частина яких виготовлена за останній рік. Тематика відео, представлених на YouTube каналі НБ різноманітна: «Українська оселя. Етнографічна колекція у науковій бібліотеці ТДАТУ», «Магістралями життя. Павло Тичина», «Видання викладачів ТДАТУ» у 2 частинах, «Рідкісні і цінні видання. Аграрний напрямок», тощо.

Запрошуємо кураторів студентських груп підписатися на YouTube канал НБ та використовувати нашу відео-продукцію у виховній роботі.

До вашої уваги ТОП 5 соціокультурних заходів, ТОП 5 віртуальних виставок за рейтингом переглядів на сайтах НБ, ТДАТУ та YouTube каналі НБ:

ТОП 5 соціокультурних заходів:
1. «Життя – гідне пам’яті і пошани. Знамениті люди Мелітополя»
Люди, яким присвячена відео-презентація, залишили помітний слід в історії нашого міста, країни, а такі герої презентації, як Григорій Чухрай мають і всесвітню славу.
Захід був висвітлений на:
– інформаційному інтернет агентстві «РІА Мелітополь», новину переглянули 1375 користувачів;
– Сайти наукової бібліотеки та ТДАТУ, канал YouTube НБ – 103 перегляди.
Всього захід переглянули – 1478 користувачів.
2. «Подорожуй Україною. Книги та журнали про туристичні міста України», відео-презентація до Всесвітнього дня туризму.
Захід був висвітлений на:
– сайтах НБ і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 483 перегляди.
3. «Народні месники» відео-презентація до Дня партизанської слави. Захід був висвітлений на:
– сайтах НБ і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 253 перегляди.
4. Комплекс заходів в рамках проекту «Пам’ять про незабутнє» до 8-9 травня – Дня пам’яті та примирення й 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років:
– віртуальний мультимедійний проект «Дорогами пам’яті. Університет у роки Другої світової», та віртуальна виставка «В книжковій пам’яті миттєвості війни».
Захід був висвітлений на:
– сайтах НБ і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 234 перегляди.
5. «Україна – країна нескорених!» відео-презентація до Дня Гідності та Свободи, в якій представлені знайомі й зовсім нові твори українських митців та аматорів, присвячені воїнам-учасникам АТО, героям Небесної сотні, волонтерам, медикам та Батьківщині. Захід був висвітлений на:
– сайтах НБ і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 184 перегляди.

ТОП 5 віртуальних виставок:
1. «Майстерня публічних виступів» віртуальний відео-огляд, де представлені десять кращих книг із ораторського мистецтва, які є у фондах наукової бібліотеки.
Виставка представлена на:
– сайтах НБ і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 228 переглядів.
2. «Україніка» – до Дня української писемності та мови – відео-огляд найкращих сучасних книг рідною мовою із фондів наукової бібліотеки, підготовлений в рамках програми розвитку і функціонування української мови у Таврійському ДАТУ та проекту НБ «Мова – ДНК нації».
Виставка представлена на:
– сайтах НБ і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 193 перегляди.
3. «Колекція видань викладачів ТДАТУ» – відео-огляд видань викладачів ТДАТУ за 2019 -2020 роки у двох частинах.
Виставка представлена на:
– сайтах НБ і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 182 перегляди
4. «Рідкісні і цінні видання у фондах Таврійського ДАТУ», «Рідкісні і цінні видання. Аграрний напрямок».
Щоб книжкові фонди бібліотеки не залишалися «terra incognita», наукова бібліотека вирішила створити на сайті НБ Віртуальний музей книги, який познайомить не тільки наших читачів, а й допитливих користувачів Інтернету з цікавими виданнями з фондів наукової бібліотеки.
Виставки представлені на:
– сайтах НБ (Віртуальний музей книги) і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 88 переглядів
5. «11 столиць України», «Моя країна – Україна».
З нагоди 29-ї річниці проголошення незалежності України та до Дня державного прапора наукова бібліотека підготувала відео-презентацію: «11 столиць України» – історичний екскурс по різним містам України, які в різний час були столицями та віртуальну відео виставку «Моя країна – Україна» – дана презентація об’єднала в собі книги із фондів НБ, в яких описується історія України на її шляху державотворення, книги про символи національної та державної величі.
Виставки представлені на:
– сайтах НБ і ТДАТУ та канал YouTube НБ – 87 переглядів.

Світлана Голодова, завідуюча відділом НБ