11 листопада відбувся онлайн захід – Всеукраїнський Digital студентський інтелектуальний турнір «#МОВА: моя, твоя, наша».Організатори: наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв, Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка, Харківське обласне відділення УБА. Співорганізатори: бібліотеки університетів, інститутів та коледжів України. Партнери: Корпорація «Ранок».

Цифровий турнір був присвячений Дню української писемності та мови.

Мета: формування навичок і потреби в читанні серед студентської молоді за допомогою цифрових технологій, популяризація іміджу бібліотеки як хабу цифрової освіти, осередку формування цифрової грамотності; активізація співпраці бібліотек.

Географія учасників четвертого онлайн Батлу цього разу була досить велика: Краматорськ, Суми, Харків, Мелітополь, Київ та ін. В онлайн турнірі прийняли участь 115 студентів – представників 18 ЗВО України. Гра проходила на платформі цифрового інструменту навчання Kahoot.

Від Таврійського ДАТУ свої знання з питань української мови продемонстрували: Світлана Ускова – МТФ, 21 АІ – капітан команди; Єгор Драголов – МТФ, 21ГМ; Кароліна Пархоменко – ФЕБ, 31 МК; Софія Радіонова – АТЕ, 21ХТ; Ганна Клименко – МТФ, 11ПМ; Поліна Чернишова – АТЕ 21ГЗ. Координатор гри – Світлана Голодова, завідуюча відділом наукової бібліотеки ТДАТУ.

Цього разу приєднатись до гри наукова бібліотека ТДАТУ запросила Мелітопольський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Учасниками турніру від Мелітопольського коледжу стали студенти другого курсу: Євген Петрущенко, Альона Семенюк, Анастасія Моісеєнко, Денис Онищенко, Валерія Бурдюг, Тетяна Москалюк, Жанна Олійник, Каріна Каргополова.

Координатор гри від Мелітопольського коледжу – Світлана Ткачук, заступниця директора з виховної роботи.

Кращим у команді ТДАТУ став Єгор Драголов, який серед 115 учасників турніру посів 22 місце, а Денис Онищенко з команди коледжу – 20 місце.

Всі учасники гри отримали сертифікати, а координатори відзначені подяками.

Розпочалася гра з розминки, треба було згадати найбільше українське слово, яке складається із 30 літерів – «дихлордифенілтрихлорметилметан» (назва одного з пестицидів).
Питання гри були досить різноманітні, наприклад треба було розташувати слова в такому порядку, щоб скласти прислів’я про мову, відповісти, що означає колоритне українське слівце «розгостіться», хто такий «кметь», визначити наскільки ти сильний в українській говірці, обрати слово, яке в українській мові має найбільший синонімічний ряд – 45 синонімів, тощо. Взагалі гравці відповіли на 24 питання.

Дякуємо організаторам за таку чудову можливість для наших студентів брати участь у цікавих та змістовних інформаційних заходах. А учасникам онлайн гри бажаємо нових звершень.

Наступна інтерактивна тематична онлайн-вікторина відбудеться 17 листопада до Міжнародного дня студентів.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ