Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development).

Це інтернаціональне свято започатковане ЮНЕСКО в 2001 році. Відзначення Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку покликане підвищити рівень поінформованості громадськості про важливість науки і ліквідацію розриву між наукою і суспільством. Цей день ще й чудова нагода для вшанування наукових традицій, популяризації досягнень вчених, залучення молоді до світу науки.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного своєю 90-річною історією якісно вирізняється з-поміж інших закладів вищої освіти своєю науковою та інноваційною діяльністю. Наукові дослідження вчених університету направлені на розроблення та упровадження технологій вирощування, збирання, перероблення і тривалого зберігання сільськогосподарської продукції; вирішення проблем машиновикористання в землеробстві та технічного сервісу в агропромисловому комплексі країни; комп’ютерне моделювання виробничих та соціально-економічних процесів; енергозбереження та удосконалення електротехнологій і електротехніки; розвитку підприємництва, маркетингу та менеджменту, фінансово-кредитного та обліково-аналітичного забезпечення діяльності підприємств.

В університеті працюють 50 докторів наук, професорів. Науковим підґрунтям університету є сформовані і плідно діючі 12 наукових шкіл. В університеті створена і діє концептуально-стратегічна програма «Наука в ТДАТУ» на 2021-2025 роки.

Вчені ТДАТУ співпрацюють з Русенським університетом імені Ангела Кінчева (м. Русе, Болгарія), Білоруським державним аграрним технічним університетом (м. Мінськ, Білорусь), Словацьким сільськогосподарським університетом (м. Нітра, Словаччина), Університетом прикладних наук (м. Ангальт, Німеччина), Маріямпольський університет прикладних наук (м. Маріямпіль, Литва), Аграрним університетом (м. Пловдив, Болгарія), низкою науково-дослідних установ Національної академії аграрних наук України (НААН) та ін.

Результати досліджень вчених у галузях машинобудування, енергетики, електротехніки та електромеханіки, харчових технологій, комп’ютерних наук та інформаційних технологій представлені на сторінках наукових фахових видань ТДАТУ, функціонує інституційний репозитарій elarTSATU, який щоденно поповнюється новими документами науковців університету. У відділі наукової бібліографії створена «Авторська колекція видань професорсько-викладацького складу ТДАТУ».

Як визнання наукових здобутків ТДАТУ, два представники університету д. т. н., професор Володимир Кюрчев та д. т. н., професор Володимир Надикто обрані членами-кореспондентами НААН України. Чотирьом науковцям ТДАТУ, докторам наук, професорам – Володимиру Надикто, Олександру Скляру, Анатолію Волоху та Валерію Кидалову присвоєно високе звання «Заслужений діяч науки і техніки України». Звання «Заслужений винахідник України» присвоєно к. т. н., доценту Сергію Малюті, автор 368 патентів.

У 2019 році Володимиру Кюрчеву, у складі авторського колективу, було присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки за розробку високоефективних комплексних технічних засобів для вирощування зернових та інших культур.

За даними Українського інституту інтелектуальної власності ТДАТУ входить до трійки кращих серед усіх закладів вищої освіти України системи МОН. За результатами винахідницької діяльності за 2020 рік ТДАТУ посідає І місце серед аграрних вишів України.

Шановні науковці ТДАТУ щиро вітаємо Вас з Всесвітнім днем науки. Бажаємо нових здобутків та перемог задля розвитку аграрної науки та продовження славних наукових традицій нашого навчального закладу!

Наталя Семенюк,
завідувач відділом науково-бібліографічної