До Всесвітнього дня молоді та до Міжнародного дня студента, які відповідно відзначаються 10 та 17 листопада, наукова бібліотека підготувала експрес-виставку «Незрівнянний молоді час».На виставці представлені часопис «Аграрна освіта на перетині століть» за редакцією М. Бойка, монографія «Молодь України», періодичні видання «Я студент», «Новое время страны», газета нашого Університету «Агро Таврія», тощо

Ці свята – це творчість й натхнення, енергія і запал, пізнання і самоствердження, любов і романтика. Юність і молодість – це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Саме вони, сьогоднішні студенти, молоді робітники, підприємці, науковці, будуть визначати шляхи розвитку країни, вести її до процвітання та успіху.

В цей день незмінними залишаються веселощі, гарний настрій та дух свободи, притаманний гарячим серцям, сповненим надій, світлих мрій та найкращих сподівань. Зараз у світі проживає понад 3 мільярди осіб віком до 25 років.

Всесвітній день молоді відзначається щорічно 10 листопада, тому що саме в цей день на Всесвітній конференції молоді у Лондоні, що проходила 29 жовтня – 10 листопада 1945 року, була заснована Всесвітня федерація демократичної молоді (ВФДМ). Міжнародне об’єднання молодіжних організацій – це центр міжнародного демократичного молодіжного руху, який об’єднує молодь незалежно від політичних і релігійних поглядів, расової та національної приналежності. ВФДМ веде боротьбу за мир, права молоді, незалежність народів, інтернаціональне згуртування прогресивної молоді проти колоніалізму, неоколоніалізму, фашизму та расизму.

Міжнародний день студентів встановлений 17 листопада 1946 на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, на згадку про чеських студентів-патріотів.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного надає широкі можливості для розвитку та самореалізації кожної особистості. Наші студенти беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, олімпіадах. Чотири студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного стали стипендіатами Запорізької обласної ради та Запорізької обласної державної адміністрації у другому семестрі 2020-20201 навчального року. У 2021 році здобувачів вищої освіти на призначення цих стипендій збільшено у двічі. У ТДАТУ стипендіатами стали: Микита Семенов та Надія Шац (стипендії ЗОР), Наталя Мартинова та Артем Філоненко (стипендії ЗОДА).

Традиційно, у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, на початку навчального року студентів, які мають високі показники у навчальній, науковій та громадській діяльності відзначають іменними стипендіями. Цей рік не став виключенням, сертифікат на отримання іменної стипендії Дмитра Моторного надано студенту 25 МБ АІ групи механіко-технологічного факультету Володимиру Моторіну.

Щороку найбільш обдарованим студентам закладів вищої освіти призначається стипендія КМУ. Основна мета – реалізація державної молодіжної політики, спрямованої на створення сприятливих умов для підвищення життєвого рівня та матеріального заохочення студентської молоді. Серед числа стипендіатів Кабінету Міністрів України – студентка ТДАТУ Ілона Волкова. Вона буде отримувати стипендію протягом 2021-2022 навчального року. Ілона навчається у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного з 2016 року. Зараз є студенткою другого курсу магістратури факультету енергетики та комп’ютерних технологій напряму підготовки: «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Стипендіатом Міського голови Мелітополя цього року у номінації «Науково-дослідницька та пошукова діяльність» перемогу здобув студент механіко-технологічного факультету спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Кирило Кузьмін.

Кирило Кулінченко (41 ОО) – призер конкурсу «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів».

Студенти ТДАТУ мають можливість спробувати себе у різноманітних наукових гуртках, клубах за інтересами, студентському самоврядуванні, культурно-масових заходах, КВН та спортивних секціях.

Спортивний клуб ТДАТУ святкує у своїй славетній спортивній історії неабияку подію – в чималих рядах університетських майстрів спорту України міжнародного класу та майстрів спорту України з’явився новий майстер спорту з унікальної японської боротьби сумо. Ним став Руслан Дехтяренко (наказ Міністерства культури, молоді та спорту України №1717 від 25.05.2021 р., посвідчення №1930), студент 41 групи ЕЕ факультету енергетики і комп’ютерних технологій. А студент факультету енергетики і комп’ютерних технологій ТДАТУ майстер спорту України В’ячеслав Копоть – став срібним призером чемпіонату України з вільної боротьби 2021 року.

Творчі колективи Центру культури і дозвілля Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного постійно беруть участь у різних фестивалях та конкурсах. Ансамбль народного та сучасного танцю «ЮНІСТЬ» ТДАТУ здобув чергову перемогу. Наші танцюристи стали лауреатами І ступеню у номінації народний танок дорослої категорії.

У День студента всім минулим, теперішнім та майбутнім студентам бажаємо, щоб навчання давалося легко, а невтомний ентузіазм неодмінно привів до улюбленої, престижної та затребуваної професії.

Світлана Орлова,
провідний бібліотекар