21 травня 2024 року на засідання Вченої ради ТДАТУ імені Дмитра Моторного, було запрошено Уповноваженого із захисту державної мови Тараса КРЕМІНЯ. Головуючим на засіданні вченої ради університету був ректор ТДАТУ імені Дмитра Моторного – Сергій КЮРЧЕВ.

До участі у засіданні вченої ради були запрошені проректори, декани, керівники структурних підрозділів університету, завідувачі кафедр та актив студентського комітету Університету. На вченій раді була присутня Тетяна ШАРОВА – мовний омбудсмен Університету, Влада ШМАЛІЙ – студентський мовний омбудсмен Університету. Захід відбувся в змішаному форматі. Кафедру комп’ютерних наук представляв завідувач кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Сергій ШАРОВ.

11

На початку заходу ректор Університету, доктор технічних наук, професор Сергій КЮРЧЕВ виступив із вітальним словом до колег та вдячністю до мовного омбудсмена Тараса Креміня. Він наголосив на тому, що Тарас Кремінь увійшов до Наглядової ради нашого університету та активно підтримує академічну спільноту нашого закладу вищої освіти. Список членів Наглядової ради затверджено МОН України у грудні 2023 року.

Під час засідання ректором Сергієм Кюрчевим було представлено основні аспекти мовної політики Університету, зокрема: запровадження посад мовного омбудсмена із числа НПП (доктор філологічних наук, професор Тетяна Шарова), а також із числа здобувачів вищої освіти (студентка Влада Шмалій); проведено потужні заходи Мовного арсеналу «Українська мова як маркер національної ідентичності», а також перспективи у напрямку мовної культури Університету. Ректором було продемонстровано офіційний сайт Університету, де оприлюднена інформація про роботу мовного омбудсмена Університету у цьому році та програма розвитку і функціонування державної мови до 2030 року.

22

Потужним на засіданні вченої ради був виступ Уповноваженого із захисту державної мови Тараса КРЕМІНЯ, який відзначив сильні сторони Університету попри переміщення та відсутність матеріально-технічного забезпечення. Тарас Дмитрович наголосив на тому, що пишається тим, що увійшов до складу Наглядової ради ТДАТУ імені Дмитра Моторного і готовий працювати на благо Університету, популяризуючи гарні практики мовної культури.

Уцілому на засіданні вченої ради ТДАТУ відбувся конструктивний діалог, що мотивуватиме викладачів активно працювати в аспекті мовного законодавства та популяризувати українську мову. Подібні зустрічі мотивують професорсько-викладацький склад до руху вперед.