Успішна перезимівля озимих колосових культур — одна із головних проблем, що постає перед агрономами при їх вирощуванні. Озимину важливо вміти «захищати» у зимовий період, а для того, щоб це ефективно робити, потрібно насамперед визначити головні фактори, які можуть зашкодити нормально «пережити» зиму.

Щоб вчасно виявити можливі проблеми та запобігти їм, необхідно уважно слідкувати за станом посівів та погодними умовами в період вегетації. Після закінчення осінньої вегетації озимих, поля обов’язково обстежують для визначення стану та розвитку рослин. Таким же обов’язковим є обстеження навесні після відновлення вегетації.

На початку березня в рамках дисципліни «Рослинництво з основами кормовиробництва та луківництва» студенти-агрономи 31 АГ та 21 САГ груп відібрали зразки озимої пшениці, яка була посіяна на дослідних ділянках кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки. Для оцінки загального стану рослин їх обережно виймають із ґрунту, промивають проточною водою та виділяють живі і загиблі паростки. Потім підраховують кількість загиблих рослин і визначають їх відсоткове співвідношення для загальної оцінки стану посівів.

Таким чином, проведення моніторингу стану озимих культур у зимовий і ранньовесняний періоди дозволяє своєчасно визначити життєздатність посівів і спланувати заходи весняного догляду за ними – підживлення азотними добривами,регуляторами росту і мікроелементами, що особливо актуально на слабо розкущених з осені посівах; обробка фунгіцидами, інсектицидами та гербіцидами з метою отримання високого урожаю якісного зерна.

IMG_0934

IMG_0936

IMG_0937

IMG_0941