Студенти ТДАТУ вивчають та бережуть історію нашої Батьківщини. За ініціативи студентського козачого куреня ТДАТУ та підтримці наукової бібліотеки і кафедри суспільно-гуманітарних наук, 26 листопада проведено годину-реквієм «Болить в нас пам’ять про Голодомор…»

Розпочав захід завідувач кафедри суспільно-гуманітарних наук Володимир Михайлов. Він наголосив про необхідність пам’ятати страшні сторінки історично доведеного геноциду українського народу.

Студент 1 курсу факультету Економіки та бізнесу Денис Красько розповів присутнім про причини, інструменти та докази штучно створеного сталінським режимом Голодомору 1932-1933 років, що став найстрашнішою гуманітарною катастрофою України в якій загинуло понад 5 млн. осіб.

Студент 2 курсу Механіко-технологічного факультету Микита Злагодюк навів статистичні дані, які були оприлюднені нещодавно, про жахливу кількість українців, що померли від голоду в різних регіонах України у 1931-1933 роки.

Методист наукової бібліотеки Олена Федоренко прочитала вірш про трагедію Голодомору та закликала всіх прийняти участь в акції «засвіти свічку пам’яті».

Провідний бібліотекар Наталя Ломейко підготувала виставку з історичних, документальних, публіцистичних та художніх творів про Голодомори.

Болить пам`ять
Могилами спільними,
Де живих з неживими поховано
І землею прикидано мерзлою,
І хрестами злочин приховано!

Тільки свічка,
Запалена ввечері,
Душі гріє невинно загублені,
І окраєць хлібця, щойно спечений,