День пам’яті жертв голодоморів припадає на 27 листопада. Традиційно після загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00 год. по всій Україні пройде громадська Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті».

Голодомор-геноцид був злочином радянської влади проти українського народу і є одним з найбільших злочинів в історії людства.

Це – страшна частина родинної історії майже кожного сучасного українця.

Наукова бібліотека ТДАТУ до роковин Голодоморів презентує виставку-реквієм «Масові штучні голодомори». Бібліотека має у своїх фондах історичні, документальні, публіцистичні та художні твори про Голодомори.

Роман «Марія: хроніка одного життя» Уласа Самчука – перший художній твір про події Голодомору, написаний ще у 1933 році, але його книга була заборонена і вийшла в Україні лише у 1991 році.

Першим професійним літературним твором про голод був «Жовтий князь» Василя Барки, який вийшов у діаспорі в 1962 році в західнонімецькому Мюнхені. Про повість у радянській Україні дізналися наприкінці 1980-х.

Вшанування пам’яті про українців, загиблих під час голодоморів, об’єднує нас на Батьківщині та за кордоном, слугує нагадуванням про ціну свободи, застерігає проти авторитаризму, звеличує правду і робить нас сильними.